+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Diş Ağrısının Karakterinden Ne Için Ağrıdığını Anlayabilir Miyiz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diş Ağrısının Karakterinden Ne Için Ağrıdığını Anlayabilir Miyiz
  Diş ağrısının karakterinden ne için ağrıdığını anlayabilir miyiz kısaca

  Arkadaşlar sizce diş ağrısının karakterinden ne için ağrıdığını anlayabilir miyiz?
 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Diş Ağrısının Karakterinden Ne Için Ağrıdığını Bilebilir Miyiz

  Eğer bir soğuk hassasiyeti varsa dişlerde bunun iki önemli nedeni vardır. Bu nedenlerden birincisi yeni başlayan bir çürüğün olmasıdır, bir diğer nedeni ise dişte meydana gelen çatlaklar ve aşınmalardır. Hassas bölge ortaya çıktığı için dişlerimiz böyle bir sızlamayla bizi uyarıyor olabilir. Aynı şekilde dolgulu olan dişlerde bir açılma, aşınma varsa soğuk hassasiyeti bu ağrının sebebi olabilir.

  Sıcak hassasiyeti gibi durumlarda ise dişin sinirlerinde bir iltihaplanma başlıyor demektir. Bunun dışında gıcırdatmaya bağlı olarak bir kırılma varsa yada çatlak varsa ağrı bunun bir yansıması olabilir.

  Eğer çiğnerken bir ağrı hissediliyor ise bunun sebebi dişler arasındaki bir boşluk olabilir. Yemek artıklarının bu boşluklara girmesi çiğnerken ağrıya neden olur.

  Diş kemik desteğini kaybetmişse, bu kayıp daha çok diş taşından dolayı meydana gelir. Dişin herhangi bir hareketi veya sallanması söz konusu ise üstüne basınç yapıldığında ağrı yapar.

+ Yorum Gönder