+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Maybach kuruluşu ve hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Maybach kuruluşu ve hikayesi
  Maybach kuruluşu ve hikayesi hakkında bilgi


  Maybach'in Kuruluş Hikayesi (Tarihçesi)
  Maybach, William Maybach tarafından Almanya'da kurulmuş bir motor şirketidir. Maybach markası, 1921'den 1941'e kadar lüks otomobil tutkunlarının vazgeçilmeziydi.

  Maybach.jpg

  İlk Mercedes marka otomobillerin efsanevi tasarımcısı ve mühendisi olan Wilhelm Maybach'ın kendi adını verdiği otomobil, toplam 1800 adet üretilmiş ve imalatı, İkinci Dünya Savaşı'yla birlikte durdurulmuştu.

  Daimler Chrysler, Yeni Maybach'ı, 60 yıllık aradan sonra 62 ve 57 olmak üzere iki gövde seçeneğinde üretti.

  MAYBACH TEKNİK ÖZELLİKLER

  Maybach 62 modeli 6.17 metre, Maybach 57 modeli ise 5.73 metre uzunluğunda olup el işçiliği ile üretiliyor.

  3.4 ton ağırlığına rağmen, 5.4 saniyede 100 km hıza çıkıyor. Maybach'da 550 beygirlik güç üreten 5.513 cc hacminde çift turbolu V12 motor kullanılıyor.

  Yeni teknolojilerin geliştirilmesinde öncü olan Daimler Chrysler, Maybach'ta, Mercedes-Benz'de kullandığı SBC (Sensotronic Brake Control-elektrohidrolik fren sistemi), Airmatic Dual Control süspansiyon, Comand APS gösterge sistemi, Linguatronic sesli kumanda sistemi gibi gelişmiş donanımları standart olarak sunuyor.

  SBC olarak adlandırılan ve uçaklardaki ile aynı çalışma prensibine sahip olan fren sistemi ise yağışlı havalarda disklerin performansı etkilenmesin diye her 5 dakikada bir hafif bir frenleme yaparak onları kurutuyor.

  Şoförlü kullanım için tasarlanan otomobilin ana oturma mekanı olan arka koltuklara 85 derecelik açıyla açılabilen kapılardan giriliyor.

  Maybach koltukları en değerli deri türlerinden olan "Grand Nappa" dan üretiliyor. Kabinde ayrıca Nappa ile Nubuk türü deriler ve değerli ahşap kaplamalar yer alıyor.

  Uzun yolculukların konfor içinde tamamlanması için Maybach 62'nin arka koltukları uçakların "fist class" sınıfında olduğu gibi yatar hale getirilebiliyor.

  Ayrıca tüm koltuklarda Mercedes-Benz'de de kullanılan koltuk kliması ve masaj sistemi bulunuyor.
 2. Acil

  Maybach kuruluşu ve hikayesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder