+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Kış Lastiğinin Özellikleri ve Kullanım Amacı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kış Lastiğinin Özellikleri ve Kullanım Amacı Nedir
  Kış Lastiğinin Özellikleri ve Kullanım Amacı Hakkında Bilgi


  Kış Lastiğinin Özellikleri Nelerdir
  Kış lastiğinin kauçuğu kış şartlarına özeldir. Kışın arasına aldığı çamur, kar gibi maddeleri eritip dışarı atma özelliğine sahip bir
  kauçuk ve diş yapısı olmaktadır. Bu sebeple kışın aracınızı yoğun şekilde kullanıyorsanız kış lastiği kullanmak şarttır.

  Yaz lastiklerinin hız limitleri yükse ve tamamen kuru havada gitmeye yönelik yapılmıştır. Kış lastiklerinin asıl amacı ise
  karlı ve buzlu havalarda kullanılıp, diş aralarına giren kar ve buzu eritmeye yönelik olmasıdır. Hareket esnasında kendini ısıtan bir özelliğe sahiptir.

  Bir başka konu da kış lastiğinin yazın da kullanılmaya devam edilmesi. Bu kullanım şekli de uygun olmamakla beraber yazın kış lastiği kendi sıcaklığı ve yaz sıcaklığı ile birleştiğinde aşırı ısınmadan dolayı lastikler fazla aşınmaya maruz kalacak ve ömrü erkenden bitecektir.

  Normal yapabileceğiniz kilometre miktarının daha altında kalırsınız kullanım olarak. Bütün bu sebeplerden dolayı mevsimine uygun lastik türlerini tercih etmek mantıklı bir davranış olacaktır.
 2. Acil

  Kış Lastiğinin Özellikleri ve Kullanım Amacı Nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder