+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Polen Ve Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Polen Ve Faydaları
  Polen Ve Faydaları

  Geleneksel tıbbi tedaviler gören MİDE ÜLSER'Lİ hastaların %29'u iyileşebilirken, Polen yedirilerek tedavi edilmiş MİDE ÜLSER'lilerin%59,2'sin de Mide yaralarının iyileştiği denenerek kanıtlanmıştır."
  Rusya Irkomtsk Tedavi Kliniği "Günde 2 gram Polen yiyen hastalardaki YARA VE YANIKLAR'ın iyileşmesinde %30
  hızlanış ve artış olmuştur."
  ABD Wagne Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Prof. Dr. N.S. Gimbal"Polen, hayatın sırrı olan RNA ve DNA doludur. Uzun zamanlı hafıza, kromozomların yapısına giren RNA' ya bağlıdır. RNA'sız beyin taşıyan insan, kendi adını bile hatırlayamaz. Polen ZEKA'yıda arttırmaktadır.
  Vikingler gözlemsel olarak fark ettikleri poleni, "makbul yemeği " olarak savaşlara giderken yerler ve ortalama 100 yıl yaşarlardır.
  'Ensafalit' (Beyin iltihabı)'na yakalanan Danimarka'lı Jyte Elmgaad'a doktorları dört ay ömrü kaldığını açıkladılar. Kısa zamanda duyu özelliklerini kaybeden genç kadın, sağır, dilsiz ve kör olur. Bunun üzerine, Polen özü enjeksiyonları yapılır. Sonuç hayret vericidir. Hasta mucize şekilde ölümden kurtulur ve eski sağlığını kazanır.
  BEYİN, PROSTAT, KARACİĞER, SOLUNUM YOLU İLTİHAPLARI VE DAMAR SERTLİĞİ'inde sonucu şaşkınlık veren tıbbi kürler devam etmektedir."
  ABD / Call Enterprise -Jim Kenner:
  "Bizler bilim adamları henüz polenin nasıl olup da hastalıkları iyi
  ettiğinibilmiyoruz. (1969'da polenin bileşimi henüz tam bilinemiyordu). Fakat çeşitli antibiyotik ilaçlarla tedavi edildiği halde iyi olmayan pek çok hastam, gözlerimin önünde iyi olmuşlardır. Birçok SOLUNUM HASTALIKLARI'ının
  da polenle tedavi edildiğini ve hastaların gerçekten hastalığı ve
  nekahat süresini süratle atlattıklarını müşahide ettik. Söylenecek tek şey yok. İnsanlık demek ki burnunun dibinde bulunan bu "Harika İlacı" şimdiye kadarhiç farketmeden yaşamış"

  İsveç Upsala Üniversitesi - Eric Ask Umparc:
  "Polen, harika besinlerin en üstünüdür. Kimyasal analizler polende tüm vitaminler, proteinler, yağ, şeker, mineral, hormon, büyütücü faktör, pigment vs. bulunduğunu gösteriyor. Bu canlı dengeli besin beyni ve vücudu yorgun ve uyuşuk insanlara bir kaç günde canlılık ve yaşama neşesi veriyor. Büyüme faktörleriyle cılız ve durgun çocukların hızlı gelişmesini sağlıyor. Kansızlarda, bir ay süreyle her gün bir kahve kaşığı polen yedikten sonra yapılan laboratuar denemeleri, kırmızı küreciklerin, milimetre küpte 500.000 arttığını gösteriyor. Hafif laktasif, yani BARSAK ÇALIŞTIRICI'dır. İÇ ZEHİRLENMELER'i önleyicidir.
  Sabah ve öğle, vitamin almak için polen yiyiniz. Ilık süt, bal veya
  Suya karıştırılır. Veya doğrudan yenilir. AŞIRI YORGUNLUK, ZAYIFLIK, HASTALIK, KANSIZLIK, YAVAŞ GELİŞME gibi durumlarda doz arttırılmalıdır. Hiç bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Son araştırmalar ERKEN İHTİYARLAMA'dan koruduğunu gösteriyor. Siz, 60 yaşından sonra 40 yıl daha dinç yaşamak istiyorsanız Poleni hemen her gün yiyiniz."
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Arı Mucizesi Poleni, sindirimi kolaylaştırıcı, hücre yenileyici, canlılık verici, iştah artırıcı, hemoglobini yükseltici, soğuk algınlığı, kısırlık ve kansızlık tedavilerinde, kanser, sinirsel ve ülser gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Görme üzerindeki etkisi büyüktür. Deri göz kapağı iltihaplarını önler. Aslında polenin faydaları saymakla bitmez.
+ Yorum Gönder