+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Polen'de Bulunan Vitamin Ve Mineraller Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Polen'de Bulunan Vitamin Ve Mineraller Nelerdir
  Polen'de Bulunan Vitamin Ve Mineraller Nelerdir

  Polen bilim dalı Palinoloji'dir.

  Polende tam 22 çeşit aminoasit, 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, coenzim, pigment, karbonhidrat ve ferment vardır.
  Polende bulunan başlıca asitler pantothenic, linoleik, ascorbik ve
  araohidonik'dir. Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum, silisyum ise varlığı polende tespit edilen elementlerden bazılarıdır. Polende bulunan iz elementler alüminyum, nikel, titaniyum ve çinkodur.

  Dünyaca tanınmış bir araştırma örgütü CNRS Araştırma Örgütü'nün; Araştırma Uzmanlarından Armond PONS; kitabında polenin bütün vitaminleri taşıdığını açıklamıştır.

  Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P, PP'dir.

  Polende yüksek oranda rutin vardır (rutin kılcal damarları etkiler,
  Aynı zamanda kalp kasının çalışmasını güçlendirir).

  Chauvin ve Lenormand'ın araştırmalarıyla polenin antibiotikler içerdiği kanıtlanmıştır. Grecean ve Enciu'nin bu konuda yaptığı çalışmalar sonunda polenin Staphylococcus, Salmonella, Ecoli ve Bacillus anthracis'e karşı etkili olduğu ve bunların üremelerini engellediği tespit edilmiştir.

  Polende insan yaşamının ihtiyacı için her şey mevcuttur. Bulundurduğu (oglio-elementler) madenler, aminoasitler ve en son olarak zengin çeşitli vitaminler yanında; protein, yağ, şeker, madeni gıda, hormon, büyütücü faktör, pigment; beyin ve vücutça yorgun insanların tüm ihtiyacını karşılar.
  Anemi (kansızlık) hastalarında, bir ay süre ile her gün bir kahve
  kaşığıpolen yedirilen bünyelerdeki alyuvarların; milimetre küpte 500.000 arttığını göstermiştir

  1 Gram Polendeki 8 mg B1 vitaminini şu besinler sağlar 70 gram Bira mayası, 3 kg. Karaciğer, 8 tam kepekli ekmek, 20 kg. elma veya domates1 Gram Polendeki 5 mg B2 vitaminini şu besinler sağlar 50 gram Bira mayası, 6 kg. portakal, 12 kg. domates, 16 kg. elma 74 adet beyaz ekmek
  1 Gram Polendeki 27 mg B5 vitaminini şu besinler sağlar 35 gram Bira mayası, 13 kg. sığır eti, 25 kg. kabuklu buğday, 95 lt süt
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Polenler bal kovanlarına arıların ayaklarında gelmektedir. Polenler pek çok hastalığa şifa olmaktadır. Polende neredeyse bütün vitaminler bulunmakta pek çok mineralide içinde ihtiva etmektedir. Polen göğüs hastalıklarından tutunda zayıflığa kadar pek çok hastalığa deva olmaktadır
+ Yorum Gönder