+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Çam Ağacına Bakmak İçin Püf Noktalar Neler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Çam Ağacına Bakmak İçin Püf Noktalar Neler
  Çam Ağacına Bakmak İçin Püf Noktalar Neler

  Çamlarınızın hezaman sağlıklı kalmasını mı istiyorsunuz? O zaman toprakla gövde arasındaki, 1-1.5 metre çaptaki alanı topraklı bırakın ve çim alanları ağaç diplerine yaklaştırmayın.
  Çamların en önemli mantari hastalıklarının nedeni, çim alanlarının sulanmasıyla oluşan nemdir. Ayrıca, çamların gövdelerini dibine kadar saran çimlerin yoğun saçak kökleri nedeniyle, çamların beslenmesi için gerekli su, çam köklerine ulaşamaz.
  Çamların dibindeki, topraklı alan gözünüze hoş gelmiyorsa, iri çakıl taşlarını aralarında boşluk kalmayacak şekilde, yüzeysel olaral, tek sıra döşeyin. Bu uygulama, ot sarmasını önlediği gibi, yaz aylarında, köklerden su kaybını da önler. Aynı işlemi, bahçenizdeki tüm ağaç, çalı ve gül diplerine yapabilirseniz, büyük su tasarrufu sağlarsınız.
 2. Zahra
  Üye

  Genellikle ormanda ağaçlarla toplu halde yetişen İğne yapraklı ağaçlara verilen isimdir. Çam ağaçları Sonbahar da yapraklarını dökmezler ve ayrıca Türkiyede yetişen beş türü vardır. Çamlar genellikle Tropikal iklimin hakim olduğu bölgelerde çok fazla yetişirler.
+ Yorum Gönder