+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda fok katliyamı ne zaman başlıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  fok katliyamı ne zaman başlıyor
  Fok katliyamının ne zaman başladığı hakkında bilgi

  fok avi.jpg

  Kanada'da 2012 fok avı sezonu resmen başladı. Kanada bu yıl da kontenjanı artırarak avlanmasına izin verilen fok sayısını 400 bine çıkardı.

  Her yıl Mart ayı sonlarında başlayan fok balığı avı için Kanada, bu yıl da kontenjanı artırdı. Dünya genelinde yaşanan tüm protesto ve yasaklamalara rağmen, bu yıl avlanmasına izin verilen fok sayısı 400 bin olarak açıklandı.

  Kanada Federal Balıkçılık Bakanlığı, 2012 av sezonu için verilen avcı belgesine ilişkin sayıyı açıklamazken, avcıların St.Lawrence Körfezi'nden, Prince Edward İsland, New Brunswick ve Newfaoundland-Labrador'u içine alan bölgede avlanacakları kaydedildi.

  Bakanlık yaptığı duyuruda, fokların sopalarla vurularak avlanmasına izin verilmeyeceğini, bu durumun bölgedeki ekiplerce denetleneceğini bildirdi.

  Öte yandan Uluslararası Hayvanseverler Topluluğu Kanada Temsilcisi Rebecca Aldworth, Kanada Federal Balıkçılık Bakanı Keith Ashfield'i sert bir dille eleştirerek, "Bilimin gerçeklerini görmezden gelip, pervasızca bu vahşete izin veriyor" dedi.

  Sanılanın aksine, bölgedeki fok nüfusunun artmadığını ileri süren Aldworth, bunun en büyük nedeninin de değişen iklimler olduğunu kaydetti.
 2. Fatma
  Administrator

  Fok avlama sayısını 400 bine çıkaran zihniyet bide şunu söylüyor ''Lütfen sopalarla öldürmeyin'' diyor. Bunu deyince ne değişiyor olan yine 400 bin foka oluyor. Tabii bu resmi rakamlar. Bide kaçak avcıları düşünürsek.
+ Yorum Gönder