+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yenice Elketrik Santrali ahngi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yenice Elketrik Santrali ahngi ilimizdedir?
  Yenice Elektrik Santrali hangi ilimizde ve bu ilimiz de tam olarak hangi bölgede yer almaktadır yazabilir misiniz. bunu dışında Yenice Elektrik Santrali bulunduğu il ve bölge için ne gibi bir öneme sahiptir ve bu Yenice Elektrik Santrali tam olarak hangi su kaynağı üzerine kurulmuştur. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Yenice Elketrik Santrali ahngi ilimizdedir

  Yenice Barajı, Eskişehir'de, Sakarya Nehri üzerinde, enerji üretmek amacıyla 1985-1999 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.798.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 41,00 m, normal su kotunda göl hacmi 57,60 hm³, normal su kotunda göl alanı 3,64 km²'dir. Baraj yıllık 38 MW güç ile 122 GWh'lik enerji üretmektedir
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Yenice Elektrik Santrali bilindiği gibi bir içanadolu bölgesi ili olan eskişehir ilinde bulunan ve enerji üretmesi amacı ile yapılmış olan bir santraldir. ayrıca Yenice Elektrik Santrali bilindiği gibi sakarya nehri üzerinde yer almaktadır.
+ Yorum Gönder