+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Derbent Elektrik Santrali hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Derbent Elektrik Santrali hangi ilimizdedir?
  Derbent Elektrik Santrali hangi ilimizdedir. bu ilimiz hakkında kısa bilgiler verebilir misiniz. bunu dışında bu Derbent Elektrik Santralinin bu bulunduğu il için ne gibi önemi bulunmaktadır. son olarak Derbent Elektrik Santrali ne zaman kurulmuştur. 2. Asel
  Bayan Üye

  Derbent Barajı ve Hidroelektrik Santrali

  Derbent Barajı, Samsun'da, Kızılırmak üzerinde, sulama ve taşkın kontrolü amacıyla 1984-1990 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.
  Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 2500000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 33,00 m, normal su kotunda göl hacmi 213,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 16,50 km2'dir Baraj 47727 hektarlık bir alana sularken, 58 MW güç ile de yıllık 257 GWh'lik enerji üretmektedir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Derbent Elektrik Santrali bilindiği gibi karadeniz bölgesinde yer alan illerimizden biri olan samsun da kurulmuş bir santraldir. bunun dışında Derbent Elektrik Santralinin bu il için önemi bilindiği gibi bu ile enerji üretmesidir.(elektirik enerjisi)
+ Yorum Gönder