+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda 2012 sağlık yazıları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2012 sağlık yazıları
  2012 sağlık yazıları konusunda paylaşım yapabilir misiniz. Sağlık nedir bir insanın sağlıklı olduğuna nasıl karar verilir ve sağlıklı olmak için neler yapılabilir bana sağlık konusunda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Sağlıklı birey nasıl davranır beni bilgilendirebilir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  2012 sağlık yazıları

  Sağlıklı kişi mutlu, canlı, hareketli olur. insanların sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için Birleşmiş Milletler Örgütü 7-13 Nisan tarihleri arasını Sağlık Haftası olarak kabul etti. Her yıl Sağlık Haftası Birleşmiş Milletler’e üye ülkelerde aynı zamanda değerlendirilir. Sağlık Haftası’nın amacı, sağlık bilgisinin ve yardımının geniş halk kitlelerine ulaşmasıdır. Hafta boyunca insan sağlığı konusunda radyolarda konuşmalar yapılır. Televizyonda sağlıkla ilgili programlar sunulur. Gazete ve dergilerde insan sağlığı ile ilgili yazılar yayınlanır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Dünya sağlık örgütüne göre bir bireyin hem kendisi ile hemde çevresi ile uyumlu olması sağlık bakımından da tam bir iyilik halinde olması durumunda sağlıklı olduğundan söz edilebilmektedir. Sağlıklı birey hem fiziksel olarak hemde ruhen sağlıklı olandır. Sağlıklı olmak için neler yapılmalı öncelikle zararlı alışkanlıklardan kaçınılmalı ve sağlığınızı bozacak stresten uzak durmaya çalışılmalı yeterli ve dengeli beslenilmelidir.
+ Yorum Gönder