+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Altın Fiyatları Neden Düşüyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Altın Fiyatları Neden Düşüyor
  Altın Fiyatları Neden Düşüyor kısaca açılaya bilir misiniz. bunun dışında altın nasıl bir elementir ve neden bu kadar değerlidir. bunun dışında altın birikim olarak saklanabilir mi sizce bu iyi bir şey mi yoksa yapılmaması gereken bir şey midir. 2. Asel
  Bayan Üye

  Altın Fiyatları Neden Düşüyor


  Bir ülkede yapılan grev altın fiyatlarını aşağı doğru çekiyor. Bu hangi ülke ve neden bu kadar etki sağlıyor? işte cevabı..

  Hintli mücevheratçıların grevi ülke sathına yayması ile altın geriliyor.

  Hindistan'daki mücevheratçıların grevi ülke sathına yaymalarından dolayı fiziki talebin baltalanacağı endişesi ile altın düşüşünü Londra'da sürdürüyor.

  Dördüncü çeyreğin en büyük ikinci altın ithalatçısı Hindistan'daki mücevheratçılar, markasız altın süs eşyalarından alınan vergiyi protesto için başlattıkları grevi ülke çapında genişlettiler. Bombay Altın Birliği'nin verisine göre mart ayı ithalatı grevler yüzünden yüzde 81 geriledi.

  Barclays Capital analisti Suki Cooper'a göre Hindistan'daki grev devam ettiği sürece altın fiyatları kırılganlığını yakın vadede koruyacak.

  Külçe altının onsu yüzde 0.1 düşüşle Londra'da yerel saatle 11.26'da 1,666.23 dolardan alıcı buldu. Fiyatlar ilk çeyrekte yüzde 6.7 değer kazandı. New York Comex'teki haziran teslimli altın vadelileri yüzde 0.2 düşüşle 1,667.80 dolar oldu.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Altın bilindiği gibi elmas yakut gibi çok değerli bir madendir. bunun dışında bilindiği gibi altın dünyanın en iyi iletkenidir. bunun dışında bilindiği gibi altın belirli ekonomik nedenlerde dolayı değeri bir yükselip bir düşmektedir bu yüzden bence işi şansa bırakmamak adına birikim olarak altın değil başka bir şey yapılmalıdır.
+ Yorum Gönder