+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar & Teknoloji Forumunda 2.8 Milyon Türk'ün Düştüğü Tuzak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  2.8 Milyon Türk'ün Düştüğü Tuzak

  İşte 2.8 Milyon Türk'ün Düştüğü Tuzak


  Şekil 1
  ndttuzak.jpg

  Açıklamaya göre;
  Facebook'ta son günlerde hızla yayılan sahte bir uygulama, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor. Uzmanlar uyarıyor: "Takvimime uygulamasını eklemeyin!"
  Facebook'ta güvenilir olmayan uygulamaların sayısı hızla artıyor. Son günlerde kullanıcıların birbirine gönderdiği "Takvimime" uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor ve daha şimdiden Türkiye'den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.
  Facebook'un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya "izin" vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.
  Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor.
 2. Acil

  2.8 Milyon Türk'ün Düştüğü Tuzak isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder