+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda İnsan gelişiminin sır noktası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İnsan gelişiminin sır noktası
  İnsan gelişiminin sır noktası

  İnsan embriyonik kök hücresinden, sperm ve yumurta hücresinin üretimini sağlayan germ hücreleri elde edildi.Bu buluş sayesinde, erkek sperm ve dişi yumurta hücrelerinin üretimi ile başlayan insan gelişiminin, şimdiye kadar sır olarak kalmış bir çok noktası aydınlatılabilecek. Bu sayede genetik hastalıkların çocuğa geçiş süreci daha iyi anlaşılabilecek ve önleminin alınmasının farklı yolları bulunabilecek.ABD'nin Stanford Üniversitesinden Dr. Renee Riejo Pera, Nature dergisinde yayımlanan çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "tam kaynağına giderek, insanın normal ve anormal gelişiminin kökenlerine ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.
  Yumurta ve sperm hücrelerinin üretimini sağlayan germ hücrelerinin bunu nasıl yaptıklarının, bunun yapılması sırasında hangi genlerin ve yolların kullanıldığının bilinmediğini belirten Pera, genetik yapıların farklı olmasından ötürü, bu gelişimi hayvan germ hücrelerinden anlamanın da mümkün olmadığını ifade etti.

  Çalışmaya katılan, Birleşik Krallık Kent Üniversitesinden Darren Griffin, "buluşun sağlayacağı olanaklar devasa boyutlarda. Genetik araştırmalardan, kirlilik dahil, çevre koşullarının hamileliğe etkisine kadar bir çok konu araştırılabilecek" dedi.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İnsan çok esrarengiz bir varlıktır. Bir yumurta ve sperm hücresinden oluşmaya başlayan insanın nasıl olduğu gizemini korumakta ve bu konu çok merak edilmekte ve bu konuda çok fazla araştırmalar yapılmaktadır. Yapılan araştırmalarda insanın oluşmasında etkili olan germ hücreleri bulundu ve bu hücreler sayesinde merak edilen pek çok konu aydınlatılacaktır.
+ Yorum Gönder