+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Neden terlediğimiz anlaşıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Neden terlediğimiz anlaşıldı
  Neden terlediğimiz anlaşıldı

  Yaz aylarının gelmesiyle beraber pekçok insanın şikayet ettiği konuların başında aşırı terleme ve bu terlemenin neden olduğu kötü kokular gelir. Bu kokulardan kimse hoşlanmaz.


  Aslında basit medikal ilaçlar kullanarak kötü kokulardan kurtulabiliriz.

  Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar neticesinde korku hissinin yaydığı sinyallerin buna neden olduğunu görmüşlerdir.

  Bulgular koku alma duyumuzun daha çok geliştiğini ve başkalarının yaydığı kokuyu almada daha çok etkin olduğumuzu göstermekte.

  Almanya’da yapılan çalışmalar neticesinde Dr Bettina Pause, 49 gönüllü öğrenci ile sözlü olarak yaptığı çalışmalarda koltuk altlarına emici pamuklar yerleştirdi Aynı grup ile bisiklet sürerken de incelemelerde bulunan doktor daha sonra bu gönüllü öğrencilerin beyin dalgalarını bir monitöre yansıtarak panik halindeki aşırı terlemelerini ve spor yaparken terledikleri zaman kullandırtığı pamukları kendilerine koklatarak beynin kokuya verdiği tepkiyi inceledi.

  Korku ve endişeye bağlı olan terlemelerde, terin daha çok koktuğu görüldü ve bu tür hastalar ancak medikal ilaçlar kullanarakbu kötü kokudan kurtulabilirler.

  Kokuya aşırı duyarlı insanlar başkalarıyla yakın temas kurmaktan kaçınırlar.

  Araştırmalar kadınların kokuya duyarlılığının erkeklerden daha fazla olduğunu ve bağışıklık sistemlerinin de daha sağlam olduğunu göstermiştir.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Kalp artışımızın hızla çarpması sonucu heyecanlanır ve vücudumuzun terlediğini anlarız. Islak elbise giymeyiz öyle değil mi yada ıslak olduğu zaman hemen anlarız buda böyle bir şey terleyince sıcak basar ve ıslanmış gibi bir hal alırız işte böyle terlediğimizi anlamış oluruz.
+ Yorum Gönder