+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Bilim adamlarından hakikat Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilim adamlarından hakikat
  Bilim adamlarından hakikat


  Bilim adamları arasında yapılan bir araştırma, bu çevrenin insanoğlunun sebep olduğu bir küresel ısınmanın hakikat olduğuna inandığını gösterdi.
  Illinois Üniversitesinden akademisyenlerin 3 bin 146 bilim adamı arasında yaptığı ankete göre, bilim adamlarının büyük bölümü son 200 yıldır yeryüzünde ortalama sıcaklığın arttığına ve insan faaliyetlerinin ısının artmasında önemli bir unsur olduğuna inanıyor.
  CNN'in haberine göre, araştırmaya katılan bilim adamlarına konuyla ilgili 9 soru soruldu. Bunlardan ikisi, 1800 yılı öncelerine kıyasla yeryüzünde ortalama ısının değişip değişmediği, diğeri de bunda insanoğlunun parmağı olup olmadığıydı.

  Bilim adamlarının yüzde 90 kadarı ilk soru, yüzde 82'si ikinci soruyla mutabık oldukları cevabını verdiler.

  Küresel ısınmanın nedeni konusunda en büyük görüş birliğinin iklim bilimciler arasında olduğu belirlendi. İklim bilimcilerin yüzde 97'i ısınmadan insanoğlunu sorumlu tuttu.

  Petrol jeologları ile meteorologların ise bu konuya en çok şüpheyle bakan kesim olduğu ortaya çıktı. Jeologların yüzde 47'si, meteorologların ise yüzde 64'ünün küresel ısınmada insanların rolü bulunduğuna inandığı görüldü.

  Illinois Üniversitesi yeryüzü ve çevre bilimleri uzmanı Peter Doran, "Petrol jeologlarının cevabı pek de şaşırtıcı gelmedi, ancak meteorologlarınki çok ilginçti. İnsanlar meteorologların iklimi bildiğini düşünür, ancak bunların çoğu kısa dönemli hava olayları üzerinde çalışır" dedi.

  İklim bilimcilerin bu konuda hemen hemen görüş birliği içinde olmasının ise kendisini şaşırtmadığını belirten Doran, "İklim bilimi alanında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, küresel ısınmaya ve insanoğlunun bu ısınmadaki rolüne de o kadar çok inanırsınız" diye konuştu.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Bilim adamlarının yaptıkları açıklamada insanların doğaya bilinçsizce verdikleri zararların çok ciddi sıkıntılara sebep olacağını söylemişlerdir. Dünyanın dengesi gerçekten ciddi derecede bozulmuştur. İklimler artık eskisi gibi yaşanmamaktadır.
+ Yorum Gönder