+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Einstein'ın teorisi doğrulandı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Einstein'ın teorisi doğrulandı
  Einstein'ın teorisi doğrulandı

  nteorisidoruland.jpg

  Aradan bir asırdan fazla zaman geçti. Einsten'in o teorisi süper bilgisayar aracılığıyla ancak doğrulanabildi.
  Avrupalı araştırmacılar, Albert Einstein'ın teorisi e=mc2'yi ünlü fizikçinin bu açıklamasından bir asrı geçkin bir zamandan sonra doğruladılar.
  Science dergisinde yayımlanan makaleye göre, Fransa'nın Teorik Fizik Merkezi'nden Laurent Lellouch başkanlığındaki Fransız, Alman ve Macar ekipleri dünyanın en güçlü süper bilgisayarlarından oluşturdukları ağ sayesinde yaptıkları araştırmada, ünlü fizikçinin, kütlenin enerjiye ya da enerjinin kütleye dönüşebileceğini gösteren e=mc2 formülünü doğruladı.

  Fransa'nın Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi, bilim adamlarının, dört boyutlu kristal kafesin parçası olan mekan ve zamanı göz önünde bulundurarak bilgisayar hesaplamaları yaptıklarını belirtti.

  EİNSTEİN'İN ZEKASI

  Ölümünden sonra yapılan otopsi sonuçları, Einstein'ın beyninde ki Paryetal Lobun normal insan beyninin %15 daha büyüğü olduğunu ortaya koydu. Beynin bu bölümü matematik ve görsel yetenekler ile ilgili becerilerin geliştiği bölümdür.

  EİNSTEİN'İN MEŞHUR SÖZLERİ

  *3. Dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya savaşında taş ve sopalar olacağını biliyorum.
  * Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim.

  * Görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa Almanya benim bir Alman olduğumu iddia edecek. Fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacaktır. Kuramım gerçek dışı çıktığında ise, Fransa bir Alman olduğumu söyleyecek. Almanya ise bir Yahudi olduğumu açıklayacaktır.

  * Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.
  * Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.
  * Eğitim, insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır.
  *Dehanın 10'da 1'i yetenek 10'da 9'u da çalışmaktır.

  * Hayatı yaşamanın iki yolu vardır: Biri hiçbir şeyin mucize olmadığını düşünmek, diğeri herşeyin mucize olduğunu düşünmek.
  * Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır, diğerleri kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin görelelik kuramına.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Einstein öldüğünde beyni otopsi yapılmış ve Einstein beyninin Paryetal Lobun diğer insanlar göre 5 15 oranında daha büyük olduğu saptanmıştır. Paryetal Lobun insanların hafızası ve matematik zekalarını etkileyen bölümdür.
+ Yorum Gönder