+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Kimden hoşlanacağımızı ‘testosteron’ belirliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kimden hoşlanacağımızı ‘testosteron’ belirliyor
  Kimden hoşlanacağımızı ‘testosteron’ belirliyor

  İngiltere’de yapılan araştırmalar, insan vücudunda değişen testosteron seviyelerinin karşı cinsi çekici bulmada aradığı fiziksel özellikleri değiştirdiğini ortaya çıkardı.
  İngiliz bilimadamlarının yaptığı araştırmalar, testosteron seviyesi yüksek olan kadınların, James Bond filmlerinde rol alan aktör Daniel Craig gibi daha maskülen görünüşlü erkeklere ilgili duyduğunu gösterdi. Ayrıca, yine yüksek oranda testosteron seviyesine sahip olan erkeklerin de Natalie Portman gibi feminen yüzlü kadınlardan hoşlandığı belirlendi.
  Aberdeen Üniversitesi Yüz Araştırma Labaratuarı’nda çalışan araştırmacılar, karşı cinsler arasındaki çekicilikte yüzün nasıl bir rol oynadığı konusunda bir araştırma yaptılar. Araştırmacılar, araştırmaya katılan erkekleri ve kadınları birer hafta aralıklarla, 4 teste tabi tuttu. Gönüllülerden her bölümde, testosteron seviyelerinin ölçülebilmesi için tükürük örnekleri alındı.
  Her bölümde gösterilen yüzleri nasıl buldukları sorulan deneklerin cevapları, testosteron seviyelerine bağlı olarak değişti.

  Maskülen görünüşlü erkeklerin ve feminen görünüşlü kadınların daha sağlıklı çocuklar dünyaya getirdiğine inanıldığını söyleyen Aberdeen Üniversitesi psikoloji bölümü öğretim görevlisi Dr. Ben Jones, “Bu araştırma sonucunda, erkek ve kadınların hormonal dengelerinin değişimine bağlı olarak çekici buldukları insanların da değişebildiğini gözlemledik” diye konuştu.

  Araştırma sonuçları, Aberdeen Üniversitesi’nde düzenlenecek bir açık oturumda tartışılacak.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kimden hoşlanacağımızı vücudumuzda salgılanan testesteron hormonu belirlemektedir. Testesteron hormonu yoğun olarak salgılanan erkekler daha çok feminen kadınlardan hoşlanırken testesteron hormonu çok salgılanan kadınlar ise daha yapılı ve yakışıklı erkeklere ilgi duymaktadırlar.
+ Yorum Gönder