+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Köpek balıkları kansere çare Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Köpek balıkları kansere çare
  Köpek balıkları kansere çare


  Avustralyalı bilimadamları, köpekbalıklarının kanında bulunan antikorların kanserle mücadelede önemli bir rol oynayabileceğini açıkladılar.
  Araştırmacılar, hücrelerin hastalığın yayılmasını geciktirdiğine ilişkin güçlü işaretler olduğunu belirtiler. BBC'nin haberine göre, bu çalışmanın meme kanserinde yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini sağlayabileceği düşünülüyor.

  Melbourne'deki La Trobe Üniversitesi uzmanları, kötü şöhretlerine rağmen köpekbalıklarının kanserde hayat kurtarıcı olabileceğine inanıyor. Araştıtrmacılara göre, köpekbalıklarının kanda hastalıklarla mücadele eden farklı antikorları var ve bunlar belli kanser hücrelerinin büyümesini engellemeye yardımcı olabilir.

  MEME KANSERİNİN YAYILMASINI ENGELLİYOR

  Örneğin laboratuvar deneyleri, bu antikorların meme kanserinin yayılmasını engellediğini gösterdi. Köpekbalıklarının çok güçlü bir bağışıklık sistemi var ve nadiren enfeksiyon kapıyorlar. Zaten bilimadamlarının ilgisini de bu çekti.

  Araştırmalar daha ilk aşamasında fakat, Victoria eyaletindeki araştırmacılar, çalışmalarının geleceği konusunda çok umutlular. Kilinik deneylere başlamak için bir sistem kurmaya çalışıyorlar.

  SITMANIN DA ÇARESİ ARANIYOR

  Victoria eyalet hükümetinin mali desteğine sahip durumdalar. Bilimadamları köpekbalıkları hücrelerinde sadece kanser değil, sıtma gibi hastalıkların da çaresini arıyor. La Trobe Üniversitesi uzmanları, köpekbalığı daha önce köpekbalığı antikorlarının sıtma proteinlerine tutunarak alyuvarlara sıçramasını önlediklerini tespit etmişti. Köpekbalığı hücrelerinin iltihaplı romatizma için de çözüm olabileceği söyleniyor.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Avustralyalı Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda köpek balıklarının kanlarında kanser hücrelerini yok edecek ve kanser hastalığını tedavi edebilecek maddelere rastlamışlardır. Bu maddenin hastalığın ilerlemesini önlediğini söylemişlerdir. BBC kanalının haberine göre bu yöntem meme kanserini tedavisinde kullanılacağını duyurmuştur.
+ Yorum Gönder