+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor
  Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor


  Teknoloji,hız kesmeden yoluna devam ediyor… Birçoğumuz artık cep telefonu,mp3player,ipod gibi elektronik cihazları yanımızdan ayırmıyoruz.Bunun bilincinde olan Brezilyalı bir mucit tüm elektronik cihazlara uygun bir şekilde tek bir sistemde şarj sorununu ortadan kaldırmış. Spor yaparken ya da seyahat ederken bu cihaz sayesinde birçok elektronik cihazı şarj edebiliyorsunuz.

  AIRE maskesi adı verilen bu ürünün çalışma prensibi biraz farklı ve bir o kadar da ilginç. Maskeyi takan kişi soluk alıp verdikçe maske oluşan rüzgar enerjisini elektriğe çeviriyor ve nefes alırken bile şarj işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Küçük rüzgar tribünlerinden oluşan maske ürettiği elektirik sayesinde bir kablo aracılığı ile cihazınıza aktarılıyor.

  Bu sistem sayesinde hem zararsız bir çevreye yardımcı oluyorsunuz hem de her alanda elektronik cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Bu icadın bir diğer sağlıklı tarafı ise sizi spor yapmaya eğilimli kılmasıdır. Düzenli nefes alış verişinizi egzersiz şeklinde bu maske sayesinde gerçekleştiriyorsunuz. Dünyanın tek AA pil ile çalışan cep telefonu Spare One dışında tüm markalarda bu maskeyi kullanabilirsiniz.

  Elektriğe İhtiyacınız Yok;
  Evet işin en güzel kısmı burası aslında.Kendi elektiriğinizi kendiniz üretiyorsunuz ve zor anlarınızda örneğin priz bulunmayan yolculuklarınızda bile kendi elektirğinizi üreterek şarj işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Henüz fiyatı tam olarak belirtilmeyen bu maske bana göre yüzyılın icatlarındna biri olarak sıralamaya konulabilir.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Teknoloji çok hızlı bir şekilde ilerlemiş olmasına rağmen telefonlarda ne kadar çok özellik varsa o kadar çok şarj dayanmamaktadır. Bilim adamları bunun için çözüm üretmeye çalışmaktadırlar. Bilim adamları yeni bir formül ile buna çare olmayı düşünüyorlar yüze takılan bir maske soluk almamıza ve vermemize bağlı olarak telefonlarımızı şarj edecektir.
+ Yorum Gönder