+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Hemen açılan PCler artık hayal değil Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Hemen açılan PCler artık hayal değil
  Hemen açılan PCler artık hayal değil


  Pek çoğumuz bilgisayarın açma tuşuna bastıktan sonra, sistem tam olarak açılana kadar olan süre boyunca beklemekten pek hoşlanmaz.

  Bunu farkında olan bilim adamları, sistemlerin çok daha hızlı açılmasını sağlayacak, alternatif bir yöntem üzerinde çalışıyorlar. Yöntem sadece bilgisayarların hızlı açılmasını sağlamakla kalmayacak, hemen her türlü bilgiye son derece hızlı erişmenin kapılarını da açacak.
  Bunun için bilim adamlarının kullanmayı düşündüğü alternatif yöntem ferroelektrik. Bugün kullandığımız bankamatik kartlarda ve türlü akıllı kartta da kullanılan bu yöntem, veriye anında erişim imkanı sağlıyor olması açısından son derece kullanışlı. ABD'de üç büyük üniversitede yıllardır ferroelektriği daha işlevsel kullanmanın yollarını arayan araştırmacılar, nihayet bu konuda önemli aşamalar kat ettiler. Bilim adamları şu anda eriştikleri aşamada, gündelik hayatımızda kullandığımız bilgisayarlarda, düşük enerji ile çalışabilen, ferroelektrik kullanan bellekler ile sistemlerin çok hızlı yüklenmesini sağlanabileceğini açıkladılar. Araştırmaların şu anki sonuçları henüz yaygın kullanım için yeterli değil fakat bilim adamları tahmin edilenden kısa sürede bu yöntemin yaygınlaşabileceğini iddia ediyorlar.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Çoğumuz bilgisayarımızı açtıktan sonra belli bir süre beklemekten hoşlanmayız. Artık bütün programların açılmasını beklemek zorunda değiliz yeni üretilecek bilgisayarlar hiç bekletmeden açılacaktır. Bilim adamları üretmeye çalıştıkları bu bilgisayarlar açılmada hızlandıkları bütün programların hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sunacaktır.
+ Yorum Gönder