+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Bilişim Sektörü Yüzde 11.6 Büyüdü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilişim Sektörü Yüzde 11.6 Büyüdü
  Bilişim Sektörü hakkında bilgi

  Bilişim Sektörü Yüzde 11.6 Büyüdü


  İnterpromedya tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 8.'si yapılan, Türkiye Bilişim Sektörü'nün referans niteliğindeki tek araştırması "BİLİŞİM 500" için çalışmalar tamamlandı. Sektörün liderleri, 26 Haziran 2007 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi'nde yapılacak törenle açıklanıyor.

  Bilgi ve iletişim teknolojileri pazarı ve alt kategorilerine ilişkin detay bilgilerin törende paylaşılacağı araştırma sonuçlarına göre, Türkiye bilişim pazarı 2006 yılında, yüzde 11.6 büyüyerek 20.9 milyar dolar ciroya ulaştı.

  Kuruluşların resmi belgelere dayalı beyanları ile net satış gelirleri esas alınarak yapılan Bilişim 500 Araştırması bu yıl, toplam 4 ana kategori altında, 46 farklı alt kategorideki şirketleri sıralıyor. Bu yıl birçok ilkin gerçekleştiği araştırmada, üretici firmalar ve toptancı/dağıtıcı/bayi olan firmalar ayrı ayrı değerlendiriliyor.

  Türkiye bilişim pazarındaki değişim ve gelişmelere ışık tutan, şirketlerin performansını ve sektörün gelişimini derinlemesine yansıtan ilk 500 Bilişim Şirketi Araştırması, bu yıl 8.'sinin yapılıyor olması nedeniyle birçok çarpıcı veriyi gözler önüne seriyor.

  İlk 500'de yer alan firmalara her yıl yüzde 20 oranında yeni firma katılıyor.

  Bilişim sektörüne ayna tutan Bilişim 500 Araştırması bu yıl Donanım, Yazılım, Hizmet ve Özel Bölüm alanlarında toplam 46 farklı alt kategoride değerlendiriliyor. Dört ana kategorinin alt başlıklarında da yeniliklerin yer aldığı araştırmada bu yıl, sürpriz isimlerin yer alması bekleniyor. 26 Haziran 2007 tarihinde gerçekleşecek törende, bilişim sektörünün genelinin yanı sıra, sektörü oluşturan alanlara ilişkin büyüme rakamları da paylaşılıyor. Törenin bu yılki konuk konuşmacısı ise Akbank Genel Müdürü
 2. Özberk
  Yeni Üye

  bilişim sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. bu büyümesi anda %11 oldu bile. bu büyüme devam ettikçe insanoğlunun yatığı icat sayısı da artıyor demektir. ve bu durum bizim çok hoşumuza gidiyor. çünkü teknoloji her geçen gün gelişiyor
+ Yorum Gönder