+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Evrendeki Tasarımı İnkar Etmenin Kaybettirdikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Evrendeki Tasarımı İnkar Etmenin Kaybettirdikleri
  Evrendeki Tasarımı İnkar Etmenin Kaybettirdikleri hakkında bilgi

  Materyalistler, evrende bir amaç ve tasarım olmadığını da iddia etmişlerdir. Evrendeki tüm denge, ahenk ve uyumun sadece tesadüflerin bir eseri olduğunu öne sürmüşlerdir. Bu iddia da yine 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren bilim dünyasına hakim olmuş ve bilimsel çalışmalara yön vermiştir.

  Örneğin, evrende bir tasarım olmadığını gösterebilmek amacıyla, "kaos teorisi" adlı bir varsayım ortaya atılmıştır. Bu teori uyarınca, kaosun (karmaşanın) içinden kendi kendine düzenlilik oluşabileceği iddia edilmiş ve bu iddiayı destekleyebilmek için sayısız bilimsel çalışma yapılmıştır. Matematiksel hesaplar, teorik fizik çalışmaları, fiziksel deneyler ve kimyasal araştırmalar, hep "evrenin bir kaosun ürünü olduğu nasıl gösterilebilir" sorusuna cevap bulmak için sürdürülmüştür.

  Oysa yapılan her yeni araştırma, kaos ve tesadüf varsayımlarını biraz daha geçersiz kılmış ve evrende çok büyük bir tasarım bulunduğunu göstermiştir. Özellikle 1960'lı yıllardan itibaren yapılan araştırmalar, evrendeki tüm fiziksel dengelerin insan yaşamı için çok hassas bir biçimde ayarlandığını ortaya koymaktadır.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  evrendeki eşsiz kusursuz mükemmel tasarımın yaratıcısı olan ALLAH'ı inkar etmek çok büyük bir zayıflık ve ezikliktir. her şeyin tesadüfler sonucu olduğuna inanmak çok ama çok büyük bir zayıflıktır. bütün evrenin ve onlarca canlının gezegenin yıldızın tesadüfen olduğunu mu düşünüyorsun?
+ Yorum Gönder