+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Silinebilir Kağıt Xerox’tan Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Silinebilir Kağıt Xerox’tan
  Silinebilir Kağıt Xerox’tan


  Silinebilir Kağıt.jpg


  Xerox özellikle işyerlerinde her gün kullanılıp çöpe atılan kağıtları düşünerek yeni bir buluşa imza attı.Belli miktar dalga boylarında ışık alan parçaların renk değiştirdiği ve bir süre sonra tamamen kaybolduğunun bulunmasıyla ilerleyen çalışma 24 saat içinde kendini temizleyen ve yeniden kullanılabilir hale gelen kağıdın üretilebilmesini sağladı.
  Bilgisayar kullanımıyla günlük hayatta ev kullanıcıları da dahil bir çok kişinin dökümanlarını elektronik ortam üzerinde hazırlayıp bilgisayarda çalışmasına rağmen,insanlar için kağıt üzerinden okumanın daha rahat olduğunu düşünen Xerox’un iş analistleri,bu buluş sayesinde kağıt tüketiminde önemli bir tasarruf sağlanabileceğinin altını çizdi.
  Daha sonra işe yaramayacak olan aldığınız herhangi bir çıktıyı ya da bir toplantıda geçerli olacak sonradan atacağınız kağıtları yeniden kullanabilme imkanı çevre için de çok önemli bir gelişme.
  Gelecekteki kağıt tüketimi anlayışını değiştirmesi beklenen ve geçici görüntüler elde edilmesini sağlayan buluş ABD’de düzenlenen WIRED NextFest’te tanıtıldı.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  kağıt endistrüsünde bir devrim olabilecek olan kendi kendini silen kağıdı xerox adlı bir marka üretti. bu marka özel dalga boyları olan kağıdı üretti. bu kağıt 24 saat sonra kendisini temizliyor ve kağıt yine bembeyaz kalıyor. ama önemli şeyleri yazmamanız gerekiyor.
+ Yorum Gönder