+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Yeni nesil dokunmatik teknolojileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Yeni nesil dokunmatik teknolojileri
  Yeni nesil dokunmatik teknolojileri  Tactus Technology, Boston'daki 2012 SID Ekran Haftası'nda yeni nesil dokunmatik teknolojilerini tanıttı.  Tactus, dokunmalı kullanıcı arayüzü yaratan bir dokunmatik katman geliştirmiş ve buna da Tactile Layer adını vermiş. Bu arayüz sayesinde düğmeler, kılavuzlar ve şekiller ekrandan yükselerek parmaklarla hissedilebilir hale geliyor.
  Bir şirket sözcüsü yeni katmanın dünyanın ilk şekil değiştirebilen dokunmatik yüzeyi olduğunu söyledi. Şirket bu işlevi mikrosıvı teknolojisi ile yaratıyor. İşlevi biten düğmeler, tekrar dokunmatik ekranın içine gömülüyor.
  Tactile Layer dümdüz, şeffaf, dinamik bir yüzeyden oluşuyor. Varolan bir katmanın yerini alması sayesinde ekrana ekstra kalınlık getirmiyor.
  Tetiklendiğinde düğmelere ya da önceden belirlenmiş şekillere dönüşen bu ince katman, kullanıcılara normal bir klavye kullanıyormuş hissini veriyor.
  Tactus Technology'nin buluşu Tactile Layer, akıllı telefonlar, tabletler, e-kitap okuyucular, oyun cihazları ve araba göstergelerinde yeni bir neslin doğmasını sağlayabilir.Hürriyet.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  artık her şey dokunmatik oldu ! tuşlar tarihe karışmaya başladı bile özel insanın hareketini ve dokunduğu yeri algılayan dokunmatik teknolojisi artık her yerde. telefon bilgisayar tablet kilit araba motor ve benzeri günlük hayatta kullandığımız ürünler artık dokunmatik
+ Yorum Gönder