+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Aya Seyahat Etmek Artık Mümkün Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Aya Seyahat Etmek Artık Mümkün
  Aya Seyahat Etmek Artık Mümkün

  1972 yılındaki Apollo 17 görevinden sonra Ay’a yapılacak ilk insanlı uçuşun, 2015 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Yolcular, önce uzay istasyonlarından birine kenetlenecek. Daha sonra buradan Ay’a giderek Dünya’nın uydusuna ilk ayak basan Neil Armstrong’un heyecanını tadacaklar. Dünya ile Ay arasında uzaklık 384.403 km.

  Yolculuk 4 ay sürecek

  Dört ay sürecek bu heyecan verici yolculuğa katılmak isteyenler, 100 milyon sterlini (283 milyon TL) gözden çıkarmalı. Şirketin kurucusu Art Dula, İngiltere’nin başkenti Londra’da yaptığı basın toplantısında kapsülü tanıtırken, “Biletleri satmaya hazırız” dedi. Excalibur şirketi, Rus firması NPO Mashinostroyenia’dan iki uzay istasyonu ve dört kapsül satın almıştı. Uzay turistleri, bugüne kadar sadece Uluslararası Uzay İstasyo-
 2. Özberk
  Yeni Üye

  aya yolculuklar başlayacak (!) insanların aya gitmesi için onlardan yüz binlerce dolar alacaklarmış ve yolculuk 4 ay sürecekmiş. bu imkansız aya yolculuk saatte 1000 km hızla giden bir jetle bile 17 ayda gidiliyor. aya insan seyahati olamaz. astronotlar hariç başka kimse daha aya gitmedi.
+ Yorum Gönder