+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Karanlık Enerji"nin Sırrı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Karanlık Enerji"nin Sırrı Nedir
  Karanlık Enerji"nin Sırrı Nedir

  Karanlık Enerji"nin Sırrı

  Karanlık enerji zaman içinde değişiyor. Bu sonuç evrenin genişlemesine yol açan karanlık enerji üzerine çalışan bilim adamlarının son çalışmasının ortaya çıkardığı bulgulardan Bu bulgu, evrenin başlangıcında karanlık enerjinin baskın rol oynamadığı düşüncesini doğrular nitelikte

  Fiziğin en büyük sırlarından biri olan evrenin hızla genişlemesine ne yol açıyor? İşte bu soruya cevap bulmaya çalışan uzmanlar, bu süreçte karanlık enerjinin oynadığı rolü anlayabilmek için, bu enerjinin doğasını keşfetmek zorunda. Bunun için de evrenin üç boyutlu haritasının çıkarılması gerekiyor. Ancak çalışma süreci oldukça karmaşık ve karanlık

  Çünkü, evrenin yüzde 73’ünün karanlık enerjiden, yüzde 23’ünün karanlık maddeden oluştuğu varsayılıyor. Ve sadece yüzde 4'ü bilinen maddeden oluşuyor.

  Bilimadamları da uzaydaki hidrojen yüklü gaz bulutlarının dağılımını inceleleyerek, bir sonuca varma çabasında İnceleme ile varsayılan bu gizemli gücün 10 milyar yıl önceki özellikleri ile zaman içindeki etkisini anlamak mümkün olabilecek.

  İlk veriler karanlık enerjinin zaman içinde nitelik değiştirdiğini gösteriyor. Varılan bir diğer sonuç da, enerjinin uzayın, özelliklerinden olduğu ve daha geniş uzay durumunda da daha fazla enerjinin söz konusu olduğu.

  Enerjinin artmasıyla birlikte de evrenin genişlemesinin hız kazandığı, galaksilerin de giderek daha hızlı birbirinden uzaklaştığı düşünülüyor.
 2. Acil

  Karanlık Enerji"nin Sırrı Nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder