+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Tahta kurdu ilaçlamasında nelere dikkat edilmelidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Tahta kurdu ilaçlamasında nelere dikkat edilmelidir
  Tahta kurdu ilaçlaması ile ilgili bilgiler


  Tahta kurdunu ilaçlarken kimlerden yardım almalıyız
  Tahta kurdu ilaçlamasında mutlaka yoğun kokulu sıvı ilaçlar kullanılmalıdır. Tahta kurdu ilaçlaması kesinlikle periyodik olmalıdır. Tahta kurdu ilaçlamasında kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olması gerekir. İlaçlama yapan kişinin ilaçlama konusunda eğitim almış olması gerekmektedir.
 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Tahta kurdu ilaçlaması hakkında kısa bilgi

  Tahta kurdundan nasıl kurtulabiliriz


  Tahta kurdu mücadelesi mutlaka ilaçlama şirketi tarafından yapılmalı. Ferdi olarak yapılan ilaçlama kesinlikle net bir sonuç vermez.

 3. Mesport
  Moderators
  Tahta kurdu ilaçlaması hakkında yazı


  Tahta kurdu ilaçlaması nasıl olmalıdır

  Tahta kurdu ilaçlaması periyodik olarak yapılmalıdır. Tahta kurdu yumurtaları kullanılan ilaçlarla ölmez. İlk yapılan ilaçlamadan 20 gün sonra yapılan ikinci ilaçlama yumurtadan yeni çıkmış olan tahta kurtlarını öldürür. Ahşap olan eşyaların çok olduğu yerlere ayda 1 defa ilaçlama yapılması gerekir. Tahta kurdu ilaçlamasında kokulu sıvı ilaç uygulaması yapılmalıdır. Kokulu sıvı ilaç püskürtme ve buharlama yöntemi ile uygulanmalıdır. Tahta kurdu için jel tarzı ilaçlar etkili olamaz. Tahta kurdu ahşabın derinliklerinde yuvalandığından kokulu ve sıvı ilaç daha etkili bir yöntem olacaktır. Tahta kurdu ilaçlamasında kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığından onaylı ilaçlar olmalıdır. Kullanılan ilaçlar insan sağlığına zararlı etkisi olmayan ilaçlar olmalı. Tahta kurdu(ağaç kurdu) ilaçlamasında ilaçlama yapan insanları eğitim almış kişiler olması gerekir. İzinsiz ilaçlama yapmak ve yatırma suç teşkil eder.
+ Yorum Gönder


tahta kurdu,  tahta kurdunu ne öldürür