+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Belsoğukluğu Nedir Belsoğukluğu Hakkında Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Belsoğukluğu Nedir Belsoğukluğu Hakkında Tedavisi
  Belsoğukluğu ile ilgili bilgi

  Belsoğukluğu (Gonore de denir) gonokok cinsinden bir mikrobun (Neisseria) neden olduğu döl ve sidik yollarında görülen hastalık. Bulaşıcıdır doğrudan doğruya da geçer.

  Erkeklerde hastalığın bulaşmasından 35 gün sonra idrar yaparken ağrı ve irinli akıntı belirtileri görülür. Bu aşamada tedavi edilmezse hastalık iç organlara yayılarak kısırlığa yol açabilir. Kadınlarda döl ve sidik yollarında ağrılı akıntı başlar. Yine bu aşamada giderilmezse kısırlığa neden olacak biçimde dölyatağına yayılabilir.

  Belsoğukluğu bulaşıcı olması nedeniyle toplumsal bir hastalıktır. Ayrıca Septisemi Eklem yangısı Göz yangısı gibi hastalıklara da yol açabilir.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Bel soğukluğu bir virüsün neden olduğu döl ve idrar yollarında oluşan bir tür bulaşıcı hastalıktır. Belsoğukluğuna en çok neden olan şeylerden biride çok eşliliktir. Bu hastalık bulaşıcı olmasından dolayı Toplumsal bir hastalık olmuştur.
+ Yorum Gönder