+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Terleme Sorunu Cerrahi Operasyonla Kesin Geçer Mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Terleme Sorunu Cerrahi Operasyonla Kesin Geçer Mi
  Terleme Sorunu Cerrahi Operasyonla Kesin Geçer Mi kısaca

  Terleme sorunu cerrahi operasyonla kesin geçer mi arkadaşlar kısaca açıklar mısınız?
 2. Diyar
  Yeni Üye

  Terleme Sorunu Cerrahi Operasyonla Kesin Geçebilirmi

  Uygun hastalarda bu mümkündür. Ancak genel olarak bir terleme söz konusu ise cerrahi müdahale yapılmaz. Lokalize sempatik hiperaktiviteye bağlı terlemelerde cerrahi müdahale uygulanır.
  Bu tarz bir tedavide el terlemelerinde %100 e varan bir oranda başarı şansı vardır. Koltuk altı terlemede ise terleyen bölgenin kendi yapısında kaynaklanan nedenlerden dolayı operasyondaki başarı şansı %90-95 arasıdır. Ayak terlemelerinde lomber bölgeden sempatik sinir sisteminin kapatılması gerekir. Ama Türkiye’de bu çok uygulanmaz. Çünkü aşırı el terlemesinde opera olmuş bir kişide telafi terleme çıkmamışsa ayak terlemelerinde %50-60 oranında azalma görülür. Bu sebeple ayak terlemesi için bir operasyona gerek kalmaz. Yüz terlemelerinde ki başarı oranı da %90 oranındadır.


  terleme-sorunu.jpeg
 3. Fatma
  Administrator
  Terleme bir çok kişinin ortak sorunudur. Özelikle yaz aylarında çok fazla olur. Her terleme sıcak havalardan kaynaklanmıyor. Bazı hastalıklar terlemeye neden olabilir.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Terleme her yaşta görülen bir sorun özellikle yaz aylarında artmakta ve insanları rahatsız etmektedir. Terlemenin tedavisi vardır el ayak koltuk artı gibi bölgelerde aşırı terleme varsa bölgeye göre tedavi uygulanarak terleme önlenebilmektedir.

+ Yorum Gönder