+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Her Yaş Grubunda Oynanabilecek Oyunlar Vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Her Yaş Grubunda Oynanabilecek Oyunlar Vardır


  Yaş Grubuna Göre Oyunlar

  Günümüzde internetüzerinden oynanan online oyunların sayısınınçok olması her yaş grubuna hitap edebilen oyunların var olmasını da sağlamaktadır.
  Günümüzde internetüzerinden oynanan online oyunların sayısınınçok olması her yaş grubuna hitap edebilen oyunların var olmasını da sağlamaktadır.Çocuk, bebeklikten yetişkinliğe doğru alıştırma oyunları, simgesel oyunlar ve kurallı oyunlar oynayarak gelişir.

  Alıştırma oyunları 0-2 yaş arasındaki bebekler içinçokönemlidir. Bu yaştakiçocuklar, kendini ve dış dünyayı kavrayabilmek için, 5 duyusu ile algıladıklarını sınıflandırmayaçalışır.

  Simgesel oyunlar ise,çocuğun karakter ve cinsiyet oluşumunda benlik duygusunu geliştiren oyunlardır. 2-7 yaş arasıçocuklar, zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal gelişimlerinde yaratıcılıklarını ortaya koydukları oyunlara yönelir. Bu yaştakiçocukların kendine güvenlerini kazanmalarını sağlayacak oyunlar,"başarabilme" duygusunu pekiştirecek oyunlar macera oyunları, skor kademeli oyunlar, zeka oyunları'dır. Zeka ve bilişsel (zihinsel) gelişmelerine katkıda bulunacak oyunlar ise zeka oyunları, bulmacalar, eşleştirme oyunlarıdır. Cinsel kimliklerinin gelişmesinde ise yönelecekleri oyunlar, kızlar için rol model aldıkları barbie oyunları, erkekler için süper kahramanlar ya daçizgi film kahramanlarının oyunlarıdır.

  Kurallı oyunlar ise, analitik düşünmelerini sağlayacak, birden fazla değişkeni aynı anda kavrayabilecekleri, zekalarını kullanarak seçim yapabilecekleri tarzda eğitici oyunlardır. Okulçağındakiçocuklar için bu tür oyunlar, okuldaöğrendiği birçok konuya paralel olarak, bilgileri pekiştirmesine katkıda bulunabilir, yeteneklerini ortayaçıkarmasına imkân verecek oyunlarla da neye kabiliyeti ve ilgisi olduğunu anlayarak, alacağı eğitimin türünü belirleyebilir. Bu yaştakiçocuklar için de yaşlarına uygun zeka oyunları, bilgi yarışması oyunları, satranç- dama oyunları, eğitici oyunlar ve strateji ve platform oyunları eğiticidir.

  Günümüzde online oyunlarınçokçeşitli olmasıçocuğunuz için her yaşta ihtiyaç duyabileceği, gelişimine, eğitimine faydalı olabilecek oyunlara ulaşılmasını kolaylaştırmaktadır.Ücretli oyunlarda daçeşidinçok olması gibi, internetüzerindeücretsiz olarak oynanan her yaşa uygun oyunların bulunması da mümkündür. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Stres atmanın en güzel yollu bazen oyunlardır. Yetişkinlerinde oyunayabileceği bir çok oyun vardır. Örneğin eğlenceli bilgisyar oyunları veya daha basiti mesela saklambaç.
+ Yorum Gönder