+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Barbie Oyunları Çocuğunuzun Gelişimini Nasıl Etkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Barbie Oyunları Çocuğunuzun Gelişimini Nasıl Etkiler

  Barbie Oyunları Hakkında Bilgi


  Kız ve erkekçocuklarını birbirinden ayıran belirgin farklar doğumdan itibaren kendini göstermeye başlar.

  Kızçocukları,özellikle 3-6 yaş arası dünyayı algılamaya başladıkları dönemden itibaren kendi karakterleri oluşuncaya kadar geçen süreçte annelerini rol model olarak alırlar. Annelerinin yaptığı tüm davranışları taklit etmeyeçalışırlar. Annelerinin vakit geçirdiği alanlarıörneğin mutfak ve yatak odalarını dağıtabilirler. Anneleri gibi giyinmek, davranmak ve onların sahip olduğu görevleri deneyimlemek isterler. Bu yüzden kıyafetler ve makyaj eşyalarıyla oynamak, yemek yapmayaçalışmak onlar için doğal bir süreçtir.

  Çoğu vaktini annesiyle birlikte geçiren kızçocuğu annesinin sahip olduğu her türlü eşya ve aksesuara karşı ilgi duyar.Çocuktaçabuk büyüme ve ebeveyninin sahip olduğu eşyalara ulaşma isteği oluşur.

  Erkekçocuklarının kamyon, araba gemi ve tren türü oyuncaklara ilgi duyması gibi, kızçocukları da annelerininkine benzeyen kahve veçay takımlarına, oyuncak telefonlara, makyaj eşyalarına, değişik kıyafetlerle giydirebilecekleri barbie ve sindy bebeklere ilgi duyar.

  Giyinme ve süslenme aktiviteleri, kızçocuklarının en keyif duyduğu oyunlardan biridir. Daha küçük yaştan itibaren modayı takip etme girişimleri, zamanla annelerine nazaran daha iyi bir görsel zevke sahip olmalarına sebep olabilir.

  İnternetteki online barbie oyunlarıçocukların bu zevk algılarının oluşmasına katkıda bulunur. Evdeki sınırlı alanla kalmak yerineçocuk, daha geniş bir alanda birbirinden farklı oyunlarla daha yaratıcı olabileceği, farklı deneyimler kazanabileceği, aynı zamanda keyifli vakitler geçirebileceği oyunlar oynama şansı bulur. Ayrıca bu tarz oyunlarçocukların, hakkında konuşabilecekleri ve kritik yapabilecekleri bir ortam edinmelerini sağlayarak sosyalleşmelerine yardımcı olur.
 2. Nesrin212121
  Yeni Üye

  Barbie Oyunları çocukları en çok sevdiği oyuncaklardan biridir barbie oyunları çocuklara en çok tavsiye edilen bir oyuncaktır.
+ Yorum Gönder