+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Ben10 Oyunları Çocuklarda Rol Model Oluşturuyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ben10 Oyunları Çocuklarda Rol Model Oluşturuyor

  Ben10 Oyunları Hakkında Bilgi  Günümüzde bazı çocuklar rol model olarak bilgisayar oyunlarındaki karakterleri taklit etmektedirler. Çizgi film karakterlerinin oyunlarının artması da bu tür durumu daha da artırmaktadır.

  Günümüz karakterlerinden en önemlisi de özellikle erkek çocuklar için Ben10’dir. Öncelikle çizgi film karakteri olarak ortaya çıkan Ben10 karakteri birçok çocuk oyununun da baş karakteri haline gelmiştir. Özellikle macera ve savaş oyunları konseptinde ilerleyen Ben10 oyunları birçok çocuğun vazgeçilmez oyunları haline gelmiştir. Bu oyunlara ilgi duyan çocuklar kahraman ruhları ile öne çıkmaktadırlar. Öne çıkan bu kahraman ruhlarıyla girişkenlik ve özgüvenleri artar.

  Macera ağırlıklı Ben10 oyunları çocuklarda da macera yönünü ön plana çıkartmakta olup dövüş, şiddet ve silah kullanma gibi kontrol edilmediğinde kötü sonuçlanabilecek olumsuz durumlara da neden olabilmektedir. Bu tür durumlarda çocuğun yakından gözlemlenmesi, bu tür oyunları bir yetişkinin gözetimi dahilinde oynaması önemlidir.
 2. Nesrin212121
  Yeni Üye

  Ben10 Oyunları çocukların en çok sevdiği oyunlardan biri aynı zaman da Be10 çizgi filmi de çocukların en sevdiği filmdir.
+ Yorum Gönder