+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Çocuğunuz “Asker ya da polis olacağım” diyorsa dikkat Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Çocuğunuz “Asker ya da polis olacağım” diyorsa dikkat

  Asker veya Polis Olmak İsteyen Çocuklar çocukların meslek seçimi nasıl olmalı  Çocuğunuz “Asker ya da polis olacağım” diyorsa dikkat1.jpg.

  Anne babalar dikkat! Çocuğunuz “Asker olacağım, polis olacağım’ gibi sözler söylüyorsa hemen önleminizi alın.

  İş yaşamında psikolojik şiddete maruz kalanlar için kurulan Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, çocuklardaki ,
  bullying (akran zorbalığı) tehlikesine dikkat çekti ve ekledi: ‘Çocuğunuz asker olacağım, polis olacağım’ gibi sözler söylüyorsa önlem alınmalı.Erzurum’da temaslarda bulunan Gün, bullying’in çocukların oyun alanları ile okullarda fiziksel şiddet içeren, psikolojik boyutu da olan eylemler zinciri olduğunu belirterek, şöyle dedi:


  AİLELER ÖNLEMİNİ ALMALI’

  “Bullying’te daha iri cüsseli çocuklar, zayıf ve cılız çocuklara karşı fiziksel güç kullanabilir. Mobbingten farkı bu. Şiddete maruz kalan çocuk karşı koyamadığı için vücut diliyle bunu ifade eder ve başarısı düşer.

  Çocuk evden çıkmak istemez, yatağını ıslatır. Çocuklar,
  zarar gördüklerinde zayıf ve korkak olmadıklarını göstermek, zorba çocuktan intikam alabilmek için ‘Asker olacağım, polis olacağım’ gibi sözler söyler. Çünkü o mesleklerde silah kalkanı vardır. Aileler önlemini almalı.” her çocuk sürekli bir meslek aklin da berırler ama ne olacağı belli değildir
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Çocuğunuz asker yada polis olacağım diyorsa keşin çocuğunuz savs filmleri yada savaş oyunları oynamaktadır. Çocuğunuz bu tur oyunlardan ve filmlerden uzak tutun. Uzak tutarsanız çocuğunuzun psikolojik bakımından daha iyi olur.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuğun asker yada polis olacağını söylemesi baskı gördüğünü korktuğunu ve kendini korumak istediğini gösterir. Arkadaşlarından şiddet gören çocuklar kalkan görevi gören silahlı meslekleri seçeceğini söyler.
+ Yorum Gönder