+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Bebekler Neden Kolik Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bebekler Neden Kolik Olur
  Bebekler neden kolik olur kısaca

  Arkadaşlar sizlerden ricam bana bebeklerin neden kolik oldukları hakkında bilgi verir misiniz?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Bebeklerde kolik neden olur

  Nedenleri konusunda hiçbir şey yüzde 100 net değildir. Anne karnında organlarını çalıştırmadan annesine bağımlı olarak yaşayan bebek, ağız yoluyla beslenmeye başlayınca sindirim sistemi harekete geçiyor. Bebeğin gelişimi mükemmelse, o yolun hareketlerini sağlayan sinir ağları kusursuz çalışıyorsa ve aşırı duyarlılık göstermiyorsa, içeride de istenen miktarda ve cinste faydalı mikroorganizma topluluğu çocuğun yaşına uygun olarak bulunuyorsa ve beslendiği besin çocuk için uygunsa bu problemler genelde olmuyor.

 3. Fatma
  Administrator
  Doğumdan iki ya da üç hafta sonra başlayan kolik bebeklerin ağlamasının üçüncü ayın sonunda tamamen ortadan kalkması beklenir. Kolik krizine girme saatleri genelde bellidir. Bu satta yaklaştığında rutin aktivitenin dışına çıkarak farklı birşeyler yapın. Amaç ilgiyi farklı yöne çekebilmek
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Bebeklerde kolik yani ağlama krizi. Kolik bebeklerde genellikle aynı saatlerde görülür ilgi görmek isteyen bebekler ağlama krizine girebiliyorlar. böyle durumlarda çocuğa rahatlatıcı aktiviteler yaptırılabilir yada gezmeye çıkarılabilir.

+ Yorum Gönder