+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Ergenlik Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Ergenlik Nedir
  Ergenlik Dönemi Hakkında Bilgiler

  Lütfen arkadaşlar bana hemen ergenlik dönemi hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Ergenlik kız ve erkek çocuklarda hormonel dengelerin değişmesiyle artık erişkin yoluna girdiklerini gösteren ilk adımdır. Ergenlik dönemine girmeye başlayan çocuklar artık büyümeye doğru ilk adımlarını atmış bulunmaktadırlar ve dahası da gelecektir. Ergenlik dönemine yeni giren kız ve erkek çocuklarda çok fazla değişiklikler gözlenir. Anne ve baba bu dönemde çocuklarının en büyük yardımcıları olması gerekmektedir. Bu dönemde en fazla görev anne ve babaya düşmektedir.
 2. Emine4747
  Devamlı Üye

  Ergenlik dönemi çocuktan başlayıp yetişkinliğe kadar süren hızlı bedensel büyüme.Bedensel büyümenin yanı sıra ruhsal ve cinsel yönden de gelişme dönemidir.Bu dönemde boy uzaması, belirli bölgelerde tüy çıkması ses kalınlaşması, sivilcelerin oluşması gibi konular olur.Ergenlik döneminde derslerden sıkılma, kendine ayrı bir özen gösterme, çabuk sinirlenme konusu olur.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Ergenlik çocukluktan erişkinliğe geçilen dönemdir. ergenlik çağına giren çocuklarda bir takım değişiklikler olur çocuklarda bu değişikliklere ayak uydurmaya çalışırken zorlanabilir ve agresifleşebiliyorlar ebeveynlerin bu dönemde çocukları ile konuşmaları aşırıya kaçan davranışlarına sabır göstermeleri gerekmektedir.
+ Yorum Gönder