+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Blok Balkonlar, Ofis Mimarları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  Blok Balkonlar, Ofis Mimarları
  Blok Balkonlar, Ofis Mimarları Kısa Bilgi  blok balkonlar.jpg


  Dıştan bakıldığında bir göz yanılgısına benzeyen bu bina, ikamet için yapılmış olup özellikle küçük ve genç aileler düşünülerek tasarlanmış. Slovenya’nın kıyı şeridinde konumlanan binalar, kolay elde edilebilir olma özellikleriyle genç ailelerin ilgisini çekmekteler. Ofis Arhitekti isimli ekibe ulusal tasarım ödülünü kazandıran bu iki apartmanın her birinde 30 daire bulunuyor. Daireler değişik büyüklükte olup, stüdyo daireden başlayarak, üç yatak odalı olanlara kadar değişiklik gösteriyor.

  İç mekanlar küçük sayılabilir, ancak özgün planlarla hazırlanan çokgen balkonlar dış görünümü ilginç bir hale getirirken, dairelerin daha fazla deniz manzarası almalarını sağlıyor. Dışarıdan izlenebilen yapısal unsurlardan anlaşılabileceği gibi, iç mekanda daha çok yaşama alanı olmasına imkan veriyor ve her dairenin sınırlı alanını en iyi şekilde değerlendirerek, dairelerin metrekare fiyatlarının düşük bir seviyede kalmasına yardımcı oluyor.

  Ofisleri saran güneşlikler için kullanılan rengarenk brandalar blok yapının yeknesaklığını kırıyor. Bu özellikleri ile her bir ünitenin dışarı doğru bir hayli yer kazandığını görüyoruz.; ayrıca yan cephelerde yaratıcı bir şekilde kullanılan paneller, hem özelliğin korunmasında, hem de hava akımı sağlamada işlevsel bir rol üstlenmişler. İçten bakıldığında, branda paneller her bir dairenin kendine özel olarak, adeta müstakil gibi algılanmasını sağlıyor. Denize bakan apartman blokları, Slovenya’nın Akdeniz iklimine uyumlu inşa edilmişler. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Blok balkonlu binalar genelde genç ve çocuksuz aileler ile ofis amacı ile yapılmaktadır. Blok balkonlu binalar göz yanılgısına sebep olmaktadır. Blok balkonlu bu bina ödüllü bir binadır. Blok balkonlu binaları daha çok genç çiftler tercih etmektedir.
+ Yorum Gönder