+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Hikayeler Forumunda Her Yaratılanda Bir Hikmet Vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Her Yaratılanda Bir Hikmet Vardır

  Her Yaratılanda Bir Hikmet Vardır islami hikaye
  Adamın biri, pislik böceği görür ve:

  - "Bu, yaradılışı çirkin pis kokulu olan bir yaratıktır. Allahü Teala nın bunu yaratmasındaki maksadı nedir " der.

  Bunun üzerine Allahü Teala o adama bir çıban verdi ki, bütün doktorlar onu tedavi etmekten aciz kaldılar. Herkes yaranın iyileşmesinden ümit kesmişti ki, bir gün sokakta bağıran bir adamın sesini işitir ve onun getirilip, yarasına bakmasını ister. Kendisine:

  - "Senin yaranı iyileştirmek en meşhur doktorlar bile aciz kaldılar, o adamın senin yaranı ne yapabilir" derler kendisine. Adam:

  - "Muhakkak onun yanıma gelmesi lazımdır" der.

  Bunun üzerine adamı hastanın yanına getirirler. Adam çıbanı görünce, kendisine bir pislik böceği getirmelerini ister. Orada bulunanlar adamın bu isteğine gülerler. Fakat hasta başından geceni hatırlayıp, yanında bulunanlara, adamın istediğini kendisine getirmelerini söyler. Çünkü adam işin hakikatini görüyor ve biliyor" dedi.

  Adama pislik böceği getirdiler. Böceği yakan adam, onun külünden çıbanın üzerine serpti, çıban Allah ın izniyle hemen iyileşti. Hasta, orda bulunanlara söyle dedi:

  - "İyi biliniz ki, Allahü Teala, mahlukatının en adi ve yaramaz olanında bile, en iyi deva bulunduğunu bana bildirmek murad buyurdu. Allah(c.c.) Hakim dir Habir dir
 2. Acil

  Her Yaratılanda Bir Hikmet Vardır isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder