+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Islamiyette Kadın Giyimi Nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Islamiyette Kadın Giyimi Nasıldır
  islamiyette kadın giyimi nasıldır kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  Islamiyette Kadın Giyimi nasıl olmalıdır?

  Müslüman kadının giyiminde esas mesele, tesettürü sağlamasıdır. Eli ve yüzü dışında bütün vücudunu örtmesi, açık kalmamasıdır. Giyilen bir elbisenin tesettüre uygun olması için de altını göstermeyecek şekilde kalın ve avret yerlerini örtecek kadar uzun olmalıdır. Bunun için altını gösterecek şekilde ince ve şeffaf olan bir elbise ile örtünme gerçekleşmiş olmaz.

  Kadınların yüzleri ile ellerinden başka bütün bedenleri avrettir. Yüzleri ile elleri namazda ve namaz dışında fitne korkusu olmadıkça avret değildir. Ayaklarının avret olup olmaması ihtilaflıdır. Sahih kabul edilen görüşe göre kadınların ayakları da avret değildir. Diğer bir görüşe göre namazda kadının ayakları avret sayılmazsa da namaz dışında avret yeri sayılır. Bu ihtilaftan kurtulmak için ayaklarını örtmeleri iyi olur. Sahih olan görüşe göre kadınların kolları kulakları ve salıverilmiş saçları da avrettir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İslamiyette kadınların örtünmesi emredilmiştir. kadınlar örtünürken eli ve yüzü dışında hiç bir yeri gözükmeyecek şekilde kapanmalıdır. kuranı kerimde kadınların kapanması gerektiği bir kaç ayette belirtilmiştir.
+ Yorum Gönder