+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda İslâm Dini’nin Özellikleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İslâm Dini’nin Özellikleri Nelerdir

  İslâm Dini’nin Özellikleri Nelerdir ilgili bilgi  Hz. Muhammed tarafından tebliğ edilen İslâm, son dindir. Ondan başka din gelmeyecek, hükümleri kıyamete kadar devam edecektir.

  2) İslâm evrensel bir dindir. Önceki peygamberlerin tebliğ ettikleri dinler, belirli milletlere geldiği halde İslâm dini, bütün dünya milletlerine gönderilmiştir.

  3) İslâm dini’nin hükümleri insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mükemmeldir. Bu sebeple başka bir dine ihtiyaç kalmamıştır.

  4) İslâm dini, kendinden önce Allah tarafından gönderilen peygamberleri ve ilâhi kitapları tasdik eder. Ancak o kitapların hükümlerini yürürlükten kaldırmıştır. Çünkü onlar, belirli milletlere sınırlı zamanlar için gönderilmişti. İslâm Dini ise bütün milletlere gönderilen ve kıyamete kadar değişmeden devam edecek olan Din’dir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İslam dini dünyada bulunan bütün dinleri en güzelidir. öncelikle islamiyette zorlama yoktur , islam dini bütün peygamberlere iman eder ve islam dini dünyada bulunan bütün dinlerin inanışlarına saygı gösterir. islam dini ibadetlerinde kolaylıklar sağlar ve islam dini hoşgörü dinidir.
+ Yorum Gönder