+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Mate Çayı Zayıflatıyor (Mate Çayının Faydaları) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Mate Çayı Zayıflatıyor (Mate Çayının Faydaları)
  METE ÇAYI VE FAYDASI

  Mate, Güney Amerika’da yetişen “Ilex Paraguayensis” isimli bitkinin yeşil yapraklarıdır. İlk kullanıcıları Güney Amerika yerlileri olup, sonraları Cizvit rahipleri tarafından düzenli olarak üretilmiş ve uyarıcı etkisi nedeni ile çay ve kahve yerine tüketilen günlük bir içecek olarak kullanılagelmiştir.
  Asırlardır Güney Amerika yerlileri tarafından güç ve şifa kaynağı olarak tüketilen Mate çayı, bu özellikleri ile kıtanın milli içeceği.Mate Çayı, en çok Paraguay’da yetişen tropikal bir bitkiden (Ilex paraguayensis) elde edildiği için Paraguay Çayı olarak da biliniyor.

  Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılıyormuş. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırıyormuş. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değilmiş. Her yaş kullanabilirmiş .Met@bolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecekmiş. Tam etki için günde üç fincan tüketilmeliymiş.

  Vücutta neler yapar?
  1.Vücuttan su atımını kolaylaştırır, böylece ödem giderici etki sağlar.
  2.Yağların hızlı yakılmasını sağlar. Bu nedenle rejimlerde ve obezite tedavisinde sıkça kullanılır.
  3.Yüksek orandaki vitamin ve mineral içeriği ile vücuda enerji verir.
  4.Dokuları zararlı dış etkenlere karşı koruyarak, yaşlanma etkilerini geciktirir, vücudun direncini artırır.
 2. DestaN
  Üye

  Mate cayina bi kac konuda rastladim
  cok yararli olsa gerek bu kadar mevzusu gectigine gøre (:
 3. Zarafet
  Üye
  Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Yeşil çayla harmanlayın, çünkü yeşil çayın da sayısız faydaları var. günlük çay ihtiyacımızı tek bir çayla karşılayıp, erken yaşlanmaktan kansere kadar birçok istenmeyen durumdan da korumuş oluyoruz.
+ Yorum Gönder