+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Dünya Şehirleri Resim Forumunda Venedik burano adası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Venedik burano adası
  Venedik Burano adası

  venedik burano.jpg

  Burano Adası, Venedik’in 11 km. kuzeyinde yer alan 3500 nüfuslu küçük bir adadır. Geçmişte balıkçılık ile kendini geçindiren Burano’nun bugün en önemli geçim kaynağı turizmdir.

  Burano adası, renkli evleri ve dantel sanatıyla ünlüdür.

  Burano’ya nasıl gidebilirim?

  Venedik Fondamente Nove’den gün içinde her yarım saatte bir vapurlar kalkıyor. Burano’ya denizyolculuğu 40-45 dak. sürüyor ve vapur ücretleri 6.5 €. Venezia Noleggi Imbarcazioni veya Veniceboat firmaları bu turları düzenliyor.

  Burano’dan ne hediye alabilirim?

  Burano adası önce de belirttiğimiz gibi dantelleriyle ünlüdür. Burano sokaklarında birçok dantel örtü, dantelden her türlü ıvır zıvır satan dükkan bulabilirsiniz. Bayram tatilinde İtalya’ya giden arkadaşımın Burano Adası’nda çektiği harika resimleri sizle paylaşıyorum. Şu yaşlı teyzeciğe bakar mısınız? İnsan bu resimden İtalyanların sıcaklığını hissetmiyor mu Allahaşkına?

  Isola di Burano’da nerede kalabilirim ve nerede yiyebilirim?

  Dar sokakların arasında birçok cafe göreceksiniz. Buralarda mola verip kahvenizi yudumlayabilir, bir sandviç atıştırıp yolunuza devam edebilirsiniz. Daha uzun soluklu yemek yemek isteyenler de mutlaka damak zevklerine uygun bir yer bulacaklardır. Burano ile ilgili otel ve restoranların listesini http://www.isoladiburano.it/ sitesinden bulabilirsiniz. 2. Zahra
  Üye

  Burano Adasının Milattan sonraki yıllarda Romalılar tarafından yapıldığı ve yerleşim alanı yapıldığı burada bulunan kalıntılar sonrası düşünülmektedir. Burada ki halk İlk zamanlarda sadece Balıkçılık ile geçimini sağlıyorsa da sonradan gelişen Turizm sayesinde önemli bir gelir kaynağı olmuştur. Her yıl yapılan Maske Festivalleri ilgi çeker.
+ Yorum Gönder