+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Vücudumuz Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücudumuz Ile Ilgili Hikaye Örneği
  vücudumuz ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Vücudumuz Ile Ilgili Hikaye Örneği

  VÜCUDUMUZ

  Sabahları kahvaltı yapmadan okula gider. Bu konuda annesi ile sürekli tartışma yaşamaktadır. Elif Annesinin hazırladığı beslenme çantasını okula götürür ama hiç açmadan eve getirirdi. Elif kantinden sürekli asitli içecekler cips çikolata dondurma ve boyalı değişik şekerlemeler alırdı. Arkadaşları da beslenmesini tüketirken Elif kantinden aldığı bu tür yiyeceklerle karnını doyururdu. Öğretmeninin ve ailesinin uyarılarını dikkate almayan Elif öğlen ve akşam yemeklerinde de “patates kızartması makarna vb” tek tip beslenirdi.

  Elif zaman zaman karnının ağrıdığından midesinin bulandığından ve halsiz olduğundan şikâyet ederdi. Bir sabah uyandığında kendini kötü hissettiğini söyledi. Annesi de onu doktora götürdü. Doktor Elif’i muayene ederken önce şikâyetlerini sordu. Elif karnının ağrıdığını midesinin bulandığını ve halsiz olduğunu söyledi. Doktor Elif’in beslenme alışkanlığı ile ilgili hem Elif’den hem de annesinden bilgi aldı. Doktor bu görüşmeden sonra bazı tahliller yapılmasını istedi. Yapılan tahlillerin sonucunda Elif’in sağlıklı beslenmediği için kansız olduğunu vitamin eksikliği olduğunu vücudunun direncinin düştüğünü ve vücudunun mikroplarla savaşacak gücünün olmadığını söyledi.

  Doktor Elif’e iyileşmesi için bazı ilaçlar verdi. Ama bu ilaçların sağlığına kavuşmak için yeterli olmayacağını anlattı. Sağlıklı olabilmek için sebze meyve et süt yoğurt yumurta vb. vücudun ihtiyacı olan yiyeceklerden yemesi gerektiğini söyledi.

  Elif evde bir kaç gün dinlendikten ve doktorun söyledikleri yiyeceklerden yemeye başladıktan sonra kendini daha iyi hissetti. Okulunu ve arkadaşlarını özlemişti. İyileştiğinde koşa koşa okula gitti ve arkadaşlarına doktor amcasının söylediklerini anlattı. O günden sonra Elif sağlıklı olabilmek için beslenmesine dikkat etti.

 3. Ziyaretçi
  cok guzel olmus 100 aldim
+ Yorum Gönder


vücudumuz ile ilgili hikaye,  vücudumuzla ilgili hikayeler,  vücudumuzla ilgili hikaye,  vücudumuz ile ilgili kısa hikayeler,  vücudumuzla ilgili kısa hikayeler