+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Elektrik Genel Bilgi Forumunda Elektrik devresi ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Elektrik devresi ne demek
  Elektrik devresi nedir
  Elektrik devresi tanımı
  Elektrik devresi hakkında bilgi

  Elektrik akımının iletilmesini sağlayan, iletken ya da iletkenler zinciri ve öğeler dizisidir. Bir elektrik devresinde, akımı oluşturan yüklü parçacıklara enerji veren pil ya da üreteç türü bir aygıt ile lambalar; elektrik motoru ya da elektronik bilgisayar gibi akım kullanan aygıtlar ve bağlantı telleri ya da iletim hatları bulunur.

  Öğeler birbiri ardına (seri) ya da yan yana (paralel) bağılıdır.

  Ülkemizde yerleşim alanları üstünden geçen ve zaman zaman evlerin çok yakınlarına kadar gelen yüksek gerilim hatları başka bir tehlike kaynağıdır. Bu gibi yerlerde televizyon antenlerin düzeltilmesi için dama çıkılması başlı başına ayrı bir tehlikedir. Çocukların uçurtmalarını almak için bir sopayla tellere dokunmaya kalkışmaları ölümle sonuçlanan kazalara yol açmaktadır. Bu hatlara 20 m. den daha yakına gelmek son derece tehlikelidir. 2. Ziyaretçi

  bu bilgile doğrumu yanlışmı ? bana yanloş gibi geldi lütfen pazartesi konu anlatımım var .
 3. Ziyaretçi
  elektirik devrsi de 1 ampul olursa daha parıldar çünkü iki pil de ikisi bir ampule enerji veriyor. 2 ampul olunca daha az parıldar çünkü iki pil ikisine enerji verir. 3 ampulede 1 kendisin 2 ayrı 4 pek kullanıllmaz patlıyabilir.
  NOT: elektirikdevresi yaptınız işiniz bitince çıkarın pilleri yoksa patlar ödeviniz mahvolur
+ Yorum Gönder


elektrik devresi ne demek,  elektrik devresinin anlamı,  elektrik devresi anlamı,  elektrik devresi ne demektir