+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Engelliler Forumu Forumunda Engelliler Ve İlköğretim ve Eğitim Kanunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Engelliler Ve İlköğretim ve Eğitim Kanunu
  Engellilerle ilgili bilgi

  Arkadaşlar sizelrden ricam bana hemen engelliler hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM KANUNU
  Kanun Numarası : 222
  Kabul Tarihi : 5/1/1961
  Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 12/1/1961 Sayı : 10705
  Madde 1 – İlköğretim kadın erkek bütün Türklerin milli gayelere uygun olarak bedeni zihni ve ahlaki gelişmelerine ve yetişmelerine hizmet eden temel eğitim ve öğretimdir.
  Madde 12 – Mecburi ilköğrenim çağında bulundukları halde zihnen bedenen ruhen ve sosyal bakımdan özürlü olan çocukların özel eğitim ve öğretim görmeleri sağlanır.
 2. Ziyaretçi

  Engelli eğitimi nedir

  Bilgilenme, sorulara cevap alabilme, fikir ve önerileri iletebilme amacıyla sayfamızda sunulan hafta içi günlerde, olağanüstü durumlar dışında randevu alınarak ilgili yönetici, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi ve öğretmenlerle görüşme yapılabilir.  Öğretmen – Veli Görüşmeleri:

  Çocuklarımızın yıl içindeki gelişiminin takip edilmesi, olası sorunların önceden belirlenerek önlenmesi / çözümlenmesi, gözlemlerin paylaşılması amacı ile, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, ilgili öğretmenler ve grup öğretmenleri ile; daha önceden randevu alınarak bireysel görüşme yapılabilir.

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi – Veli Görüşmeleri:

  Yıl boyunca çocuklarımızın davranış gelişimleri, sosyal uyum süreçleri Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi Psikolojik danışmanları tarafından değerlendirilir. Randevu alınarak veya Psikolojik Danışmanın daveti ile görüşme yapılabilir.

  Veli Toplantıları:

  Eğitim yılı başında okulu tanıma ve çocukların okula uyumlarını kolaylaştırma amacı ile Veli-Çocuk-Öğretmen Tanışma Toplantısı yapılır.

  Okul-aile işbirliğinin oluşmasını ve gelişmesini sağlayan, eğitim programlarının, uygulamalar ve okulun işleyişi ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı Genel Veli Toplantısı eğitim yılı başladıktan sonra yapılır. Ayrıca velilerimize yönelik seminer ve bilgilendirici toplantılar yıl boyunca yapılmaktadır.

+ Yorum Gönder