+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda bukalemon ne ile beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  bukalemon ne ile beslenir
  zeytinalanında izmirde oturuyorum yolda motorsikletimle giderken yerde bukalemon gördügümü sanmıştım dönüp baktım evet bu bir koyu yeşile dönüşmüş bukalemondu aldım eve getirdim yeşillik verdim yeşile dönüştü ne ile beslenir bilmiyorum açlıktan ölmesinide istemiyorum lütfen yardım edin 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Bukalemun ne ile beslenir

  bukalemun ne ile beslenir.jpg

  Bukalemunlar böcek yiyerek beslenirler, yaşayabilmeleri için gerekli olan günde en az 20-30 canlı sineği veya hamam böceğini ona sağlamak doğal ortamda mümkünse de ev içinde mümkün olamayabilir. Günde en azından 20-30 canlı sinek veya bulamazsanız, 7-8 orta boy canlı çekirge, yada 10 kadar ufak canlı hamamböceği ile beslenmelidir. Bu da sağlanamazsa en azından balıklar için üretilmiş; Kurutulmuş karidesler bukalemuna verilmelidir ama yine de buna ilaveten, mutlaka canlı yem verilmesi gerekir. (Bukalemunların esarette yaşayamamasının en önde gelen sebebi, beslenme sorunlarıdır) Çünkü bukalemun, bu miktardaki (ki bu minumum ihtiyactır) böceği hatta daha da fazlasını, uzun dili sayesinde doğada çok kolay yakalayabilir, ancak bu miktardaki böceği ona canlı (Eğer sinek ise yarı sersemlemiş) olarak temin etmek, hak verirsiniz ki oldukca zordur.

  Normal bir kertenkele için yapılmış terraryum bukalemuna ufak gelecektir, ayrıca terraryumu yan ve üst kenarlarını sinek telinden yaparsaniz bulakemun ölebilir, çünki onun doğal olarak sinek yakalayabilmesi gereklidir. Sinek teli ile yapilmis bir kafese sinek giremeyeceğinden, Bukalemun canli yiyecek bulamayacaktir. Eger bir terraryum yapmak niyetindeyseniz, yan ve üst kenarlarını sinek teli değil, Bukalemunun kaçamayacaği kücüklükte bir kümes teli kullanmaniz daha uygun olacaktır.
+ Yorum Gönder