+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Zeitgeist Hareketi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zeitgeist Hareketi nedir
  Zeitgeist Hareketi nedir 2. Asel
  Bayan Üye

  Zeitgeist Hareketi nedir

  Zeitgeist Hareketi, insanların sosyal kaygıları ve genel iyilikleri için bilimsel yöntem kullanılarak, büyük bir sosyal kalkınmayı savunan, dünya çapında bir harekettir. Hareketin ana hedeflerinden birisi modern küresel halkın para-bazlı ekonomiden kaynak-bazlı ekonomiye geçmesidir.

  Hareket aynı zamanda, toplumsal değişme isteyen bir topluluk olan Venüs Projesi'nin (bir endüstriyel tasarımcı ve toplum mühendisi olan Jacque Fresco'nun hayat boyu çalışması) desteğini almıştır.

  Haraketin 16 Mayıs 2009 itibariyle yaklaşık yarım milyon üyesi vardır.

  Zeitgeist Hareketi belgesel filmi Peter Joseph tarafından üretilip, internette yayınlanmasından sonra adlandırılmıştır. 2007'de Zeitgeist: The Movie(Zeitgeist, filmi) ve 2008'de Zeitgeist: Addendum(Zeitgeist: ek) yayınlanmıştır. Ve üçüncü film yapım aşamasında olup 2010'da yayınlanması planlanmakta olan olan Zeitgeist III'tür. Peter Joseph bunun konularının insan davranışları, teknoloji ve akılcılık olacağını ifade etmiştir.Genel olarak bütün filmler para-bazlı ekonomiden doğan sosyal problemlerden bahsetmekte ve mümkün çözümler önermektedir.

 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Zeitgeist hareketi nedir hakkinda kisa bilgi

  Zeitgeist hareketi


  Zeitgeist Hareketi; dünyamızda daha güzel ve gerçek temeller üzerine oturtulmuş bir gelecek yaratabilmek amacıyla kurulmuştur. Politik bir hareket değildir, ülke, hükümet, din, ırk ve mezhep gibi ayrımları tanımayan bir birlik bilinci hareketidir.

+ Yorum Gönder