+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Çevrenin ölçülerini değil kendi değerlerinizi baz alın Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Çevrenin ölçülerini değil kendi değerlerinizi baz alın
  Çevrenin ölçülerini değil kendi değerlerinizi baz alın

  Evlilik hazırlığında ve daha sonra ailenin devamında maddi konularda çevrenin ne diyeceğine göre değil ihtiyaçlara göre hareket edilmelidir.

  Kişi eşinin haksızlığı önleyeceğinden emin olmalı

  Aile üyelerinden haksız bir muameleye maruz kalan kişi, eşinden yardım bekler. Bu noktada haksızlığı önleyecek kişi olarak eşinden destek görmek ister.

  Arkadan konuşarak güven sarsılmamalı

  Eşinin hoşlanmadığı davranışları kendi ailesine anlatmayı veya şikâyet etmeyi normal bir davranış olarak görmek yanlıştır. Karı-koca yaşadıklarını unutur; ama diğer aile bireyleri anlatılanları kolay kolay unutmaz. Ve bu da aile ilişkilerinin zedelenmesine sebep olur. Aleyhinde konuşulduğunu fark eden eş ise kendini aile içinde yalnız hisseder.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Genelde birbirini seven bir çift çevresine sorar biz nasılız diye bazıları iyi olduğunu bazıları da hiç yakışmadıklarını söyler ve kişinin birbirinden soğumasına sebebiyet vermektedir bundan dolayı sevdiğiniz insanı başkalarına sormaktansa birbirinize sorun ve güvenin çünkü çiftler birbirine güvendikten sonra her şeyin üstesinden gelebilir.
+ Yorum Gönder