+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Aile müdüriyeti|Kocanın görevleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Aile müdüriyeti|Kocanın görevleri
  Aile müdüriyeti|Kocanın görevleri

  : Çünkü o, bedenen daha kuvvetlidir ve aileyi idare etmek için daha güçlüdür. Kadın, tıpkı gül gibidir; gül, yakıcı güneşe, rüzgâra ve kasırgaya dayanamadığı gibi kadın da, ağır ve yıpratıcı sorumluluklara dayanamaz.

  İmam Ali (a.s.), oğlu İmam Müçteba'ya şöyle vasiyet etmiştir: "Kadına, şahsî işlerinden fazlasını yükleme. Çünkü o, reyhandır; kahraman değildir."

  Erkeğin sorumlulukları, sadece ailenin geçimini sağlamakla sınırlı değildir. Aile fertlerine doğru yolu göstermek, eğitim ve terbiyelerine nezaret etmek, onlara iyiliği emretmek, ahlâkî yönden sapmalarına engel olmak vs. erkeğin önemli vazifelerindendir. Dikkat edilmesi gereken husus ise şudur: Erkeğin aile müdüriyetinde başarılı olması, ancak aile fertlerinin gönüllerine taht kurmasıyla mümkündür.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Aile hayatı özel olduğu için genelde çevreye yansıtılmaz. Lakin bazı kavgalar o kadar büyük olur ki cevredekilere bile zarar verme derecesine gelir.Bu işlerle de aile müdüriyetinin ilgilenmesi gerekir.Babada böyle kavgaların olmaması için elinde geleni yapmalı.
+ Yorum Gönder