+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Düğünde Parlak Bir Cilt İçin Öneriler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Düğünde Parlak Bir Cilt İçin Öneriler
  Düğünde Parlak Bir Cilt İçin Öneriler

  Soğuk ve rüzgarlı hava cildin nemlenmesini engellediği için kuru, pullanan, kaşınan, kızaran ve kabalaşan deri görüntüleri kış aylarında daha çok ortaya çıkıyor.

  Deri, mevsimsel değişikliklerden en çok etkilenen organ. Isının düşmesi, ısıtma sistemlerinin ortamın nemini azaltması, soğuk ve rüzgarlı hava, derimizin yeteri kadar nemlenmesini engelliyor.

  Fizyolojik ve ruhsal etkilenmeye maruz kalmış, ışıltısı azalmış, kurumuş, kalınlaşmış, kaşınan, kızaran, kepeklenen deriye sahip olmamak için yaz dönemindeki bakımdan daha farklı bir bakım yapmalıyız. İşte birkaç öneri:

  SICAK SUYLA BANYO YAPMAYIN
  Çok sık ve çok sıcak su ile yıkanmak deri yağlarını azaltacağından derimiz daha fazla kurur. Kaşınır ve kızarır, hatta kuruluk egzaması gelişir.

  ÖZEL BANYO YAĞLARI KULLANIN
  Banyo yaptığımız ürünlerin kremli olması, özel banyo yağlarının kullanılması ve banyodan sonra nemlendirici balsamın tüm vücuda uygulanması sorunların ortaya çıkmasını zorlaştıracaktır.

  KAPALI HAVALARDA DA GÜNEŞ KORUYUCU SÜRÜN
  Sokağa çıkarken soğuk havadan daha az etkilenmek için güneş koruyucu özelliği olan bir nemlendirici kullanılması, mümkün olduğu kadar açıkta kalan bölgeler şapka, gözlük eldiven, atkı ile örtülmesi gerekir.

  ELLERİNİZİ NEMLENDİRİN
  Sık suya maruz kalan ellerimizin hem yaşlanmasını engellemek, hem de gelişebilecek el egzamalarını önlemek amacıyla günde 5-6 kez yağlandırıcı ürünlerle nemlendirmek, ev işlerini egzama eldiveni ile yapmak doğru olacaktır. Ayrıca en çok etkilenecek dudaklarımızı günde 4-5 kez uygulayabileceğimiz vazelinle nemlendirmek dudakların kurumasını ve çatlamasını engelleyecektir.

  CİLDİ BESLEYİN KIYAFETLERE DİKKAT EDİN
  Bol su içmek, taze meyve ve sebze tüketmek, ceviz, fıstık, fındık, kuru kayısı ve havuç cildin ekstra nemlenmesini sağlayacaktır.

  Yünlü ve sentetik kıyafetler deride olumsuz etkilere neden olabilir. Bu tür giysilerimizin deriye direkt temasını engellemek de kaşıntı ve kuruluğu azaltacaktır.

  NEMLENDİRİCİ İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞIN
  Yüzümüzdeki kuruluk, gözaltındaki morluklar, torbalaşma ve matlaşma kişiyi daha yaşlı göstereceğinden uygun bir nemlendirici kullanmak vazgeçilmez olmalıdır. Kişinin deri özelliğine göre kullanılacak nemlendirici seçimi mutlaka hekime danışılarak yapılmalı, uygun olmayan ürünlerin deriye daha da zarar vereceği unutulmamalıdır.
 2. Fatma
  Administrator

  Düğün gününden en az 2 ay önce, Cilt, yüz ve saç için bakıma başlamalısınız. Düzenli bir şekilde tüm vücudunuzu nemlendirmelisiniz. Özelikle el ve ayaklar için özel bakım yapmalısınız. Bu sayede bir prenses gibi görünürsünüz.
+ Yorum Gönder