+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Davetiye seçerken Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Davetiye seçerken
  Davetiye seçerken

  Davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar


  Düğününüzden sevdiklerinizi haberdar etmek için bastıracağınız davetiyenin de düğün konsepti ile uyumlu olması gerekiyor. Ama önemli olan, davetiyenin gösterişten çok, amaca yönelik olması.

  Hayatınızın en mutlu gününden sevdiklerinizi haberdar etmek ve onları bu mutluluğa ortak etmek için hazırlanan davetiyelerin günümüzde her bütçeye uygun yüzlerce çeşidi bulunuyor. Davetiye seçerken, davetiyenin sadece bir pusula niteliğinde olduğunu unutmamalı, mümkün olduğunca kalın ve ağır olanlarını tercih etmemelisiniz. Çünkü, şık ve kaliteli davetiyelerin büyük oranda kalın kağıttan üretildiklerini biliyorsunuz. İnsanların büyük çoğunluğunun kendilerine verilen davetiyeleri bir süre sonra çöpe attığını düşünürseniz, davetiye masrafını minimuma indirebilirsiniz. Bu yüzden de mümkün olduğunca sade ve küçük davetiyeleri tercih etmeniz anlamlı olacaktır. Unutmayın, önemli olan sizin için özel olan bir güne insanları nasıl davet ettiğiniz değil, o günün nasıl geçtiğidir. Davetiye seçiminde ikinci önemli nokta da davetli listesinin doğru oluşturulması. Evlilik hazırlıklarının telaşı içinde, bazı akrabalarınızı, arkadaşlarınızı bu listeye kaydetmeyi unutabilirsiniz. Bu yüzden de sonradan pişman olmamak için davetli listenizi çok önceden hazırlamaya başlayın, son ana bırakmayın. Davetiyelerinize adet verirken son anda aklınıza gelebilecek isimleri unutmayın.10-15 kadar fazla davetiye bastırın.

  Davetiyenin çok pahalı ve gösterişli olmasına gerek yok. Adı üzerinde, davetiyenin amacı yakınlarınızı düğününüze davet etmek. Sade ama özenle hazırlanmış ve sizin tarzınızı yansıtan bir davetiye en doğru seçim olacaktır. Bu iş için ayıracağınız bütçeyi önceden belirleyin ve bu bütçeye uygun bir davetiye modeli seçin. Davetiyelerin düğün tarihinden yaklaşık bir ay kadar önce dağıtılmaya başlanması gerekir. Böylece konfirmeleri zamanında alabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca, uzakta bulunan davetlileri öncelikli olarak davetiyelerinizi gönderirken ilk gönderilecekler arasına alın. Özenle seçtiğiniz davetiyenize davetli isimlerini tükenmez kalemle yazarsanız, görüntü basitleşecektir. Bunun yerine, özel kalın uçlu bir kalemle yazmayı veya hat sanatıyla yazdırmayı tercih edin.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Davetiye düğünü olacak kişilerin misafirleri veya bazı kişileri aralarında görmek istemesi için onlara gönderilen mektup tarzı bildirilere verilen isimdir davetiye seçerken biraz gösterişli ve süslü bir tür seçebilirsiniz.
+ Yorum Gönder